WRC-sarjas osaleb veel üks saarlane (2)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Teada on, et sõitjatena osalevad autoralli MM-sarjas saarlased Ott Tänak ja Raigo Mõlder. Ent ralli MM-sarjas osaleb veel üks saarlane, kohviku Mosaiik peakokk Risto Laanet (fotol). Tema ülesanne on rallimeestele süüa teha. “Käin etappidel MM Motorspordi ja Mosaiigi koostöös,” ütles Laanet.

Nimelt pakub Marko Märtini rallitiim nii mõnelegi sõitjale MM-etappidel osalemise teenust. Üks osa teenusest on ka toitlustamine. Töö saamiseks tuli läbida korralik kadalipp, tahtjaid oli palju.

Laaneti sõnul kestab projekt 9 kuud, mille jooksul saab läbi käidud pea kõik MM-etapid ja mõned rallid või testid lisaks. Laanet tegi proovitöö Võru rallil, tuleristsed sai Mehhiko MM-rallil, nüüd on käidud juba ka ERC-etapil Iirimaal ning juba tuleval nädalal ootab ees Argentiina. Järgnevad peamiselt Euroopa etapid ja käiakse ära ka Austraalias.

“Ma käiksin seal põhimõtteliselt nagu koolis,” naeris Laanet ja nentis, et rahateenimise koht see ei ole. “Samas ei saa neid kogemusi ka rahasse arvestada, mida ma sealt saan.”

Laaneti ülesanne on pidada meeskonna jaoks nagu väikest kohvikut. Tal on oma telk, kus ta siis süüa pakub. Kogu köögitöö tuleb tal endal teha, sööjaid on veidi üle kümne.

Risto Laanet ütles, et mingeid toiduaineid ta kaasa ei võta. “Lähen, kaks kätt taskus ja noad kotis,” sõnas ta. Kogu tooraine ostetakse kohapealt. See ongi Laaneti sõnul üks huvitavamaid asju. Peab kohanema kohaliku toiduga.

Ta tõi näiteks, et Mehhikos söödi maisiga toidetud kana, mis seal on tavaline, aga meil väga kallis roog. Eesootav Argentiina peaks tema sõnul tähendama korralikku veiseliha. “Kohaliku köögiga tutvumine nii ise süüa tehes kui ka väljas söömas käies annab hea kogemuse,” kinnitas ta.

Menüü poole pealt kokale mingeid ettekirjutusi ei tehta. Toitev ja tavaline toit. “Enne täpsustame üle, kes ja mida süüa ei saa, ning siis vastavalt sellele teeme,” märkis Laanet.

Peakoka sõnul raskendavad sellised “sutsakad” kindlasti tema tööd Mosaiigis, kuid samas lisas ta, et õnneks on omanikud mõistvad. “Kindlasti tõuseb ka Mosaiigi menüüle sellest tulu,” märkis Laanet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 643 korda, sh täna 1)