Toidupank kogus kahe päevaga 1426 kilo toitu (2)

Kuressaare Rimi ja Säästumarketi kaupluste külastajad annetasid puudust kannatavatele peredele 1426 kg toidukraami.

25 vabatahtliku abiga kogus Kuressaare Toidupank allpool toimetulekupiiri elavatele peredele reedel ja laupäeval ühtekokku 2384 ühikut toiduaineid.

Reedel annetasid Mooni Säästumarketit külastanud inimesed abivajajatele 454 ühikut ehk 284 kg söögikraami. Samal päeval Kihelkonna mnt Säästumarketis jõudis toidukogumiskorvidesse 831 ühikut ehk 494,7 kg kaupa. Laupäeval täienesid Toidupanga varud Rimi kaupluses ostlemas käinute abiga 1099 ühiku ehk 647 kg võrra.

Toidupanga töös vabatahtlikuna kaasa löönud Tiiu Kuivjõgi veetis reedel Kihelkonna mnt Säästumarketis kolm tegusat tundi. “Mulle oli vabatahtliku töö sellisel moel esmakordne,” ütles Kuivjõgi, kes luges üleskutset tulla toidukogumispäevadele vabatahtlikuks Facebookist.

“Kuna elan Kihelkonna maantee Säästumarketi lähedal ja mul oli vaba päev, pakkusingi ennast appi,” sõnas Kuivjõgi.

Tiiu Kuivjõel tuli kaupluses nii flaiereid jagada ja Toidupanga tegevust tutvustada kui ka aidata kaupa koguda.

“Esialgu mõtlesin, et kui palju rahvast siis hommikul poes käib ja kui palju hädasolijate abistamisele mõeldakse, aga hoolivaid inimesi oli nii palju,” rõõmustas ta.

“Üks meesterahvas ütles, et tuli poodi ainult sel eesmärgil, et aidata – muidu poleks tulnudki. Ja mu tuttavatest inimestest, kes kaupluses käisid, ei läinud ükski tagasi, ilma et poleks ka Toidupanga jaoks toitu ostnud.”

Kuivjõgi pidas sellist vabatahtliku kogemust toredaks. “Võimalusel lähen ka edaspidi appi,” lubas ta

“Täname südamest kõiki annetajaid, vabatahtlikke ja kaupluste töötajaid panuse eest toidukogumispäevadel,” ütles Marjana Luist Kuressaare Toidupanga nimel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 249 korda, sh täna 1)