Ajateenijad rokkisid ühisgümnaasiumis (FOTOD) (1)

RAJU LÕPP: Karl Juhandi ronis bändi nägemiseks sõbra kukile. Laval on näha Veljo Poomi, Hannes Reinsood, Margus Kaljundit ja Siimu Romi. Foto: Tambet Allik

RAJU LÕPP: Karl Juhandi ronis bändi nägemiseks sõbra kukile. Laval on näha Veljo Poomi, Hannes Reinsood, Margus Kaljundit ja Siimu Romi. Foto: Tambet Allik

Ajateenijate Estonian Dream Army Band andis Saaremaa ühisgümnaasiumis kaks vägevat kontserti.

Esimene kontsert oli noorematele õpilastele ja teine gümnasistidele ning ka teistele rokkmuusika huvilistele. Teise kontserdi lõpuks kogunes publik lava ette kaasa laulma ja lisa nõudma, mida ajateenijate bänd ka pakkus.

Laulude vahepeal vastasid ajateenijad publiku küsimustele ja tutvustasid põgusalt kaitseväe elu. Näiteks uuriti bändiliikmetelt, kas teised ajateenijad on poiste teistsuguse teenistuse tõttu ka kadedad. Bändi laulja kapral Veljo Poom vastas, et eks veidi tögamist ole, kuid tõdes, et keegi peab seda rolli ka kandma. “Oleme selle koha pealt haritud,” selgitas Poom ja lisas, et bänd teeb ikkagi rängalt proovi. Lisaks andis ta lootust, et bändi tegevus ei pruugi ajateenistusega lõppeda.

Ansambli üks eestvedajatest, orkestri tseremoniaaldirigent nooremleitnant Simmu Vasar ütles Saarte Häälele, et poisid on väga tublid. “Tahaks loota, et näitasime ka riigikaitse natuke teistsugust nägu võrreldes sellega, millega ollakse tavaliselt harjutud,” lisas Vasar. Estonian Army Dream Band liigub Saaremaalt edasi kontserti andma Hiiumaale Emmaste põhikooli. Kuni maikuu lõpuni on graafik väga tihe, kinnitas Vasar.

SÜG-i üheteistkümnendikud Lauri Ratas ja Ekke Kaarel Rand jäid kontserdiga igati rahule. «Täitsa huvitav oli, ei teadnudki, et kaitseväes ka sellist asja tehakse,” oli Rand üllatunud ja lisas: “Teadsin, et orkester on, aga et päris sellist muusikat tehakse…” Ratas märkis, et ajateenijate bändilt oodati pigem vaiksemaid lugusid.

“Lõpp läks täitsa huvitavaks kätte ära,” lisas ta. Väga palju uut infot poisid kontserdilt ei saanud. “See oli tegelikult juba riigikaitse tundidest tuttav, aga neile, kes riigikaitses ei ole käinud, neile oli kindlasti midagi uut,” sõnas Lauri Ratas.

Ajateenistust peavad noormehed eelkõige kohustuseks. “Mitte et kas tahad või ei taha, vaid pigem on see aeg tulemas ja peab minema,” ütles Ekke Kaarel Rand. Mõlemad noormehed kinnitasid, et ajateenistuse vastu neil otseselt midagi ei ole. Lauri Ratas kahtles vaid veidi, et kuidas kaitseväe distsipliin talle sobib.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 852 korda, sh täna 1)