Viidumäe mängud saavad suurvalla sisevõistluseks

Salme, Torgu ja Kihelkonna valla loobumise järel kujunevad Viidumäe mängud Lääne-Saare valla siseasjaks, kus omavahel võistlevad erinevate piirkondade esindused.

Kärla spordijuht Raivo Uus märkis, et võistlused toimuvad, kuid esialgu on kõik veel idee tasandil ja toores ning milleski konkreetses kokku lepitud veel pole.

“Pole kindlaid eestvedajaid ja isegi toimumispäeva suhtes on erinevad arvamused,” tunnistas ta. “On seisukohti, et korraldada see näiteks hoopis valla külade päeva raames.”

Esialgsete plaanide järgi toimuvad suvel Kärlal Viidumäe mängud 2015. Võimalikud osalevad piirkonnad on Aste, Eikla, Kudjape, Nasva, Kärla ja Lümanda.

Võistlusprogrammi kuuluvad meeste ja naiste võrkpall, jalgpall, kurn, tänavakorvpall ja kuulijänn. Raivo Uusi sõnul on osavõtjate arv siiski piiratud ja võistlema ei mahu üle 5–6 võistkonna, kuna mänguruum on kitsas.

Viidumäe mängudest loobujad ei too põhjuseks Lääne-Saare valla tekkimist, peamine argument on hoopis inimeste huvi puudumine nendel võistlustel osalemise vastu.

Salme valla spordijuht Imbi Arge ütles, et ei ole enam inimesi, kes oleks asjast huvitatud ja suvel on raske võistkonda kokku saada. “Meil on paljud sportlased jalgpallurid ja nad on ikka väga hõivatud. Kui inimesed ei taha ja ei saa, siis pole mõtet punnitada,” tõdes ta.

Kihelkonna valla sekretär-asjaajaja Svetlana Lepik märkis, et soovijate ees ust lukku pandud ei ole, kes tahab, saab Kärla korraldatavatest võistlustest osa võtta.

“Võistkonna väljapanemiseks pole enam inimesi ja suvel on kõigil palju tegemisi,” lausus ta. “Paraku valitakse enda jaoks tähtsamad sündmused välja ja kahjuks Viidumäe mängud prioriteetide hulka enam ei kuulu.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 357 korda, sh täna 1)