Piirivalvekaatrid lasti vette (FOTOD ja VIDEO) (2)

KÄIGUKATSETUSED MEREL: Roomassaare kailt vette lastud piirivalvekaatri MP-40 rooli hoidis Priit Käsk. Foto: Tambet Allik

KÄIGUKATSETUSED MEREL: Roomassaare kailt vette lastud piirivalvekaatri MP-40 rooli hoidis Priit Käsk. Foto: Tambet Allik

Eile tõsteti Roomassaare sadamas vette piirivalvekaatrid MP-40 ja MP-42. Neist esimene hakkab baseeruma Roomassaares ja teine Hiiumaal Kärdla sadamas.

Kolmas Kuressaare kordonis talvitanud kaater MP-37 viidi enne vette laskmist hoolduseks Tallinna. Selle kaatri kodusadamaks saab Pärnu.

Sõsarkaatrid MP-40 ja MP-42 telliti 2006. aastal Soomest. Juhtivpiirivalvuri piirivalvekapten Tanel Nuudi sõnul sobivad kaatrid igati siinsetesse oludesse. Rahuliku merega saavutab kaater tippkiiruseks 38 sõlme, kuid tavaliselt nii kiiresti siiski ei sõideta.

Kui hiidlastel oli sel talvel jääklassiga alus 025 aastaringselt vees, siis saarlasi toetasid merelt piirivalvelaev 112 Valve ja 101 Kindral Kurvits. “Lisaks on pidevas sõiduvalmiduses haagistel rippmootoriga kummipaadid ja võimalus on kasutada ka Kasse paate,” selgitas Nuut.

Navigatsioonhooaja alguses tuletab juhtivpiirivalvur mereleminejatele meelde, et seadusemuudatus vähendas merel veesõiduki juhile lubatud alkoholi piirmäära.

200 trahviühiku suurune karistus ootab ka ohutusnõuete rikkujaid.

“Meie eesmärk ei ole kedagi karistada, vaid ennetada inimeste elu ohtu sattumist. Toimunud õnnetusele reageerimine on alati raskem kui ennetustöö,” kinnitas Tanel Nuut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 958 korda, sh täna 1)