Filmitegijad otsivad Saaremaa ettevõtjate abi (1)

Filmistuudio F-Seitse OÜ plaanib juulikuus Saaremaal filmida kolmest novellist koosneva filmidraama “Mehetapja. Süütu. Vari” viimase osa. Plaani realiseerimiseks vajatakse Saaremaa ettevõtjate abi.

Saaremaa ettevõtjate liidu poole pöördunud produtsent Kaie-Ene Rääk ütles Saarte Häälele, et maikuus peaks selguma, kas võtted toimuvad. “See oleneb väga mitmest asjaolust, meie ettevalmistusest ja rahastusest,” selgitas ta. Rääk toonitas, et saadud toetus jääks tegelikult Saaremaale, kuna vajatakse näiteks ööbimis- ja toitlustamisteenuseid.

“Saaremaa ettevõtjate poole selle eesmärgiga pöördusimegi, et me tuleksime Saaremaale filmima, kui me saaksime toetust ja raha, ja see kõik jääks ju Saaremaale,” kinnitas ta.

Räägu sõnul oleks väga hea, kui kokku saadaks umbes 50 000 eurot, kuid ta lisas, et toetus ei pea tähendama just rahalist abi. Näiteks vajatakse umbes neljakümnele inimesele kümneks päevaks majutust. Mil moel keegi aidata saab, selgub läbirääkimiste tulemusel.

“See on mõtlemise küsimus, et kuidas saaksime vastastikku kasulikud olla,” märkis Rääk. Ta selgitas, et ühel korral on võtteid juba edasi lükatud ja enam nad seda kuidagi teha ei tahaks. Filmi kaks esimest osa võeti üles 2013. aasta sügisel ja 2014. aasta kevadel.

Mängufilmi eelarve on ligi 800 000 eurot. Suurimad finantseerijad on Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Filmi režissöör on Sulev Keedus, näitlejate hulgas on ka Saaremaalt pärit Jörgen Liik.

Novellide sündmustik leiab aset erinevatel ajajärkudel, kuid nende kõigi peategelane on noor tütarlaps, keda mängib näitlejanna Rea Lest. Rääk selgitas, et kolmanda novelli lõpuks jõutakse esimese juurde tagasi: “Kolmanda novelliga saavad seosed (kolme osa vahel – toim) selgeks.”

Esimeses osas mängib Rea Lest Maarat – noort pruuti, kes viiakse uude peresse. Teises novellis on ta Ingerimaalt Eestisse küüditatud Elina, kes edasiküüditamise hirmus sõlmib fiktiivse abielu. Viimases osas kehastab Lest kodust põgeneda otsustanud Luna Leed.

“Terviku saab ikkagi kokku siis, kui kolm novelli on üksteise järel koos, üksikuna ei ole nad näidatavad,” märkis Kaie-Ene Rääk.
Raido Kahm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 747 korda, sh täna 1)