Jahisadama uuendamine jääb järgmisse sügisesse

OOTAB SÜGIST: Jahisadama renoveerimine algab augustis ja kestab oktoobrini. Foto: Sander Ilvest

OOTAB SÜGIST: Jahisadama renoveerimine algab augustis ja kestab oktoobrini. Foto: Sander Ilvest

Hankevaidluse tõttu Kuressaare linn sel turismihooajal linna jahisadamat veel korda ei saa.

Riigihangete vaidlustuskomisjon otsustas küll, et EAS-i ja linna koostöös uuendatava sadama projekteerimis- ja ehitustööd teeb EBC Ehitus, kuid enne suve lõppu töödega alustada ei saa.

Vaidlus tekkis ja aega kulus, kuna algselt hanke võitnud Arens Ehitustööd ei olnud päri nende võidu tühistamisega. Vaidlustuskomisjoni hinnangul ei olnud Arens Ehitustööde pakkumises toodud juhtivatel isikutel kindlat tüüpi objektidega nii palju töökogemusi, kui hanketingimused ette nägid.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa ütles Saarte Häälele, et linnal on uuendamistöödega alustamiseks olemas täisvalmidus. Teadupoolest ootas linn pikalt ka EAS-i rahastamisotsust ning lõpuks saadi 182 569 eurot, millele ise lisatakse 75 000.

“Kuna peagi on algamas suveperiood, on mõistlik töödega alustada turismi kõrgperioodi järel ja teha need korraga,” ütles Heinmaa. Tema sõnul on projekteerimis-, ehitus- ja sissesõidu süvendustööd plaanitud ühe projektina ning algust tehakse pärast merepäevi. Uuendustööd peaksid lõppema 31.oktoobriks.

Kuigi ehitustööde ootuses on Saarte Häälele teadaolevalt alustatud hoone tühjaks kolimist, siis Heinmaa sõnul töötab sadam sel suvel täiesti tavapäraselt. Samuti ei lõpe ka üürileping ning üürnikuga on tegevus kooskõlastatud.

Küsimusele, miks linnas toimuvad suuremad uuendamistööd kipuvad hilinema, vastas Heinmaa, et paljud asjad ei sõltu linnast. Näiteks tänavavalgustuse uuendamist juhib KIK ning samamoodi on jahisadama uuendamisel hangete läbiviimisel ja järelkontrollis jäme ots EAS-i käes.

Jahisadama uuendamisega seoses olid oma plaanid ka Saaremaa merispordi seltsil, kes loodab sadamas saada oma kodupaiga ja hoones endale klubimaja.

SMS-i juhatuse liikme Jaanis Prii sõnul on teema seltsis vägagi päevakorral ning arut-elud nii omavahel kui ka linnaga käivad. Prii sõnul oodatakse siiski enne igasuguste otsustamisteni jõudmist ära hoone uuendamise lõpp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 577 korda, sh täna 1)