Tiigirajaja kingib kruusa (12)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Tehumardi külas looduslikule karjamaale tiigi kaevanud Sooääre kinnistu omanik Harry Lambert ütles, et väljakaevatud kruusa kingib ta Salme vallale teede parandamiseks. “Just nimelt kingin. Kruusamäed lähevad Salme valla hüvanguks meite teedele,” kinnitas Lambert Saarte Häälele.

Veekogus saavad tulevikus ujuda peale tema enda ka turistid. “Ja kindlaste on see ka silmale kena vaade,” lisas Lambert.

Salme vallavalitsus andis 17. juunil 2013 oma korraldusega Harry Lambertile ehitusloa Sooääre kinnistul looduslikule rohumaale 750 m2 suuruse tiigi rajamiseks. Tänavu 18. märtsil esitatud avalduses palus Harry Lambert tiigi parameetreid muuta. Tiigi pikkuseks märkis ta 80 meetrit, laiuseks 70 meetrit ja pindalaks juba 5600 m2.

“Kingituse tegemiseks peab Lambert kõigepealt keskkonnaametilt loa saama materjali teisaldamiseks,” rõhutas Salme vallavanem Kalmer Poopuu.

Kuna Salme vallal endal karjäär puudub, tuleb neil vallateede silumiseks kruusa tuua naabervallast, Kärla kandist. Vallavanem Poopuu märkis, et teid, mis kruusa vajaksid, leidub vallas küllaga.

Tiigi kaevas OÜ Saarte Tehnika, mille asjalikku ja vastutulelikku juhti Andres Maripuud soovis Harry Lambert tehtu eest lehe kaudu tänada. Tänusõnu jagus tal ka vallavanem Kalmer Poopuule ja ehitusnõunik Jüri Klugele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 855 korda, sh täna 1)