Saaremaal registreeriti esimene Tesla (9)

Selle aasta esimese kolme kuu jooksul Saare maakonnas esmaselt registreeritud uhiuute sõiduautode seas on ka üks elektriline imeauto Tesla Model S.

Maanteeameti tehnoosakonna registreerimistalituse peaspetsialisti Aime Parve andmetel on kõnealuse registrisse kantud Tesla S-i väljalaskeaasta 2015.

Tesla Model S on innovaatiline sõiduk, mille võimas elektrimootor annab tööstuse kodulehe andmeil enneolematu jõudluse, tagades samas stabiilsuse ja keskkonnasõbraliku liiklemise. Auto sisustuses on enim silmatorkav element 17-tolline puutetundlik ekraan, mis asendab tavapärast armatuurlaua nupustikku.

Ajaleht Äripäev kirjutas eelmisel nädalal, et Eesti esimese Tesla elektriauto ostnud teadur Mario Kadastik on 15 kuuga säästnud umbes 4000 eurot. Kõige pikem ots, mille ta on oma imeautoga ühe laadimisega jutti läbi sõitnud, oli 400 kilomeetrit Tallinnast Lätti. Kohale jõudes oli autol veel 20–30 kilomeetrit sõiduulatust. Sõltuvalt auto võimsusest võib sõiduulatus olla ka üle 500 km. Talvel on sõiduulatus mõnevõrra väiksem.

Enam kui 30 000 km läbimiseks on Kadastik kulutanud elektrile 700 eurot. Kulunud on seejuures 7205,8 kWh energiat. Teslat evib Eestis praegu üle 30 inimese.

Tesla Motorsi kodulehe andmeil, kust saab kõnealuse auto ka tellida, algavad hinnad sõltuvalt auto võimsusest ja varustusest ca 60 000 eurost ja küündivad 90 000 euroni, sellele lisandub transport jm. Praegu tellijatele lubatakse, et kõige varem saab auto kätte juunis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 229 korda, sh täna 1)