Varguselaine üks osaline võeti vahi alla (7)

Politsei pidas kinni 43-aastase mehe, keda on alust kahtlustada märtsikuus Kuressaare lähiümbruses toime pandud vargustes.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm sõnas, et mehe kinnipidamisest anti teada selleks, et inimesed saaksid end rahulikumalt tunda.

“Täpsemate asjaolude avalikustamiseni läheb aega, kuni uurimine on lõpule jõudnud,” ütles Erm.

Kohus rahuldas Lääne ringkonnaprokuratuuri taotluse mehe vahistamiseks ja ta on 2. aprillist vahi all.

“Eeluurimine alles käib ja see, mitmes varguses ja millistes on alust kinnipeetud meest kahtlustada, täpsustub menetluse käigus,” selgitas Erm.

Saarte Hääles 21. märtsil ilmunud loos “Saaremaal tegutsevad sarivargad” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar Saaremaal kuu aega tagasi alanud vargustelaine kohta, et varastatud esemete põhjal võib teha järelduse, et need vargused on toime pannud üks isik või üks isikute grupp.

“Praeguse seisuga saab rääkida vähemalt kümnest kuriteost. Vargused on toime pandud Kuressaare lähiümbruses, viimane juhtum oli aga Orissaare vallas. Eelkõige on varastatud tööriistu ja muid kiiresti realiseeritavaid esemeid,” rääkis Antsaar 21. märtsil.

Paar päeva varem kirjutasime Orissaare vallas Saiklas toimunud sissemurdmisest ja vargustest paaditöökojas ja Saaremaa Seppade laos. Paaditöökojast varastati kaks pakendis paadipäramootorit, kuid Saaremaa Seppadelt terve järelkärutäis sepiseid väärtusega üle 10 000 euro.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 677 korda, sh täna 1)