Selleks korraks rahu majas

Prokuratuuri eilne teade sellest, et politsei tabas 43-aastase mehe, keda kahtlustatakse viimasel ajal Kuressaare ümbruses toime pandud vargustes, peaks andma saarlastele võimaluse öösiti taas rahulikult magada.

Kahjuks jätab prokuratuur uurimise huvides välja ütlemata, milles meest täpsemalt süüdistatakse. Õhku jääb küsimus, kas tõesti suutis üks inimene tungida öö jooksul mitmesse hoonesse ja sõidukisse ning märkamatult minema vedada hulga tööriistu ja muud kraami. Ja seda korduvalt.

Mis sai aga varastatud esemetest? Õnnestus mehel need kiirkorras realiseerida või on omanikel lootust kadunud asjad tagasi saada? Palju küsimusi ja vähe vastuseid.

Tõenäoliselt unustatakse see vahejuhtum aga peatselt. Taas jäetakse majauks ööseks lahti ja võtmed auto süütelukku. Arvestama peab aga sellega, et hõlptulu ihalejaid on rohkem kui üks. Ning suvel satub saarele peale suvitajate ka ebaausaid inimesi.

Viimane vargustelaine näitas, et korralik lukk ukse ees või signalisatsioon objektil ärgitas varast oma plaanidest loobuma. Kahtlasel tegutsemisel tasub ikka silm peal hoida. Järgmiseks võivad vargad külastada sinu kodu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 370 korda, sh täna 1)