Leida Sepale meeldivad väga kriminaalromaanid

MEELISKIRJANIKEKS INGLASED: Randvere elanikule Leida Sepale meeldib lugeda inglise kirjanike teoseid. Foto: Aare Laine

MEELISKIRJANIKEKS INGLASED: Randvere elanikule Leida Sepale meeldib lugeda inglise kirjanike teoseid. Foto: Aare Laine

Oma elutöö raamatupidajana teinud Leida Sepp on raamatute keskel veetnud ka suurema osa oma vabast ajast. Huvi ilukirjanduse vastu tekkis tal juba esimeses klassis Püha mittetäielikus keskkoolis. 

Koolil oli oma raamatukogu. Sealt ta neid raamatuid laenutas. “Seda ma ei mäleta, millise raamatu esimesena iseseisvalt otsast lõpuni läbi lugesin. Kindlasti oli see mingi lasteraamat,” tuletab Leida Sepp meelde.

Suvel maalastel lugemiseks aega nappis. Põllu- ja heinatööd tahtsid tegemist. Ometi näpistas tüdrukutirts koduste tööde kõrvalt aega lugemiseks.

Teadagi polnud talutöödel otsa ega äärt. Lugemisoskust pidas Leida ema aga vajalikuks. Ega siis tollal taluperenaised saanud endale lugemisaega lubada. Kui Leida ema talveõhtutel voki taha ketrama istus, palus ta tütrel endale raamatuid ette lugeda. “Olin siis viienda või kuuenda klassi tüdruk, kui talle Tammsaare “Tõe ja õiguse” esimese osa ette lugesin.”

Mõnigi raamat, mida tüdruk emale ette pidi lugema, lugejale endale absoluutselt ei meeldinud. Üks selline olnud armastusromaan, millest 10–11-aastane tüdruk midagi aru ei saanud, aga vokiratta vurina saatel ta selle emale ette luges.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 342 korda, sh täna 1)