Torgu vald müüb Tammuna kordoni (10)

TAMMUNA KORDON: Torgu vald plaanib aastaid tühjana seisnud hooned võõrandada. Foto: Tambet Allik

TAMMUNA KORDON: Torgu vald plaanib aastaid tühjana seisnud hooned võõrandada. Foto: Tambet Allik

Torgu vald plaanib võõrandada neile kuuluva Tammuna endise piirivalvekordoni kinnistu. Vastava eelnõu esitas volikogu teisipäeval toimunud istungil vallavanem Tiit Põld. Pärast volikogule tutvustamist võttis ta eelnõu aga tagasi.

“Mina lähtun sellest, et kinnisvaramüük on protsess. Täna tutvustasin ma volikogule asjaolusid: kui palju on seal hooneid ja rajatisi, maad ning mis on maa sihtotstarve. Hooned on kakskümmend aastat kasutuseta seisnud ja vandaalid on neid lammutanud,” selgitas Põld. Tema sõnul võib Eestist tuua näiteid, kus suured objektid on aastaid seisnud ja neid ei ole õnnestunud müüa.

Eksperthinnangu on vald küsinud kolmelt kinnisvarafirmalt. Volikogu istungi päevaks neid veel laekunud ei olnud, kuid vallavanem ütles end uskuvat, et firmad teevad tõenäoliselt ära suure töö, esitades võrdlusandmed ja fotod hetkeolukorrast, ning annavad prognoositava hinna. Seejärel pannakse objekt ilmselt enampakkumisele.

Saadud raha kasutatakse kogukonnamaja väljaehitamiseks ning Säärel asuva ja vallale kuuluva tehnohoone kordategemiseks.

Sissesõit objektile on kividega piiritletud. Varem oli ka kett ees, aga see lõigati läbi. “Mõttetu on seda jätkuvalt valla omandis hoida. Tammunas toimuvaga on rahulolematud ka kohalikud elanikud. Seal käiakse, lärmatakse, lõhutakse, kütusehoidla saeti pooleks,” loetles vallavanem.

“Kindlasti jätkame selle teemaga juba järgmisel volikogu istungil,” kinnitas volikogu esimees Mihkel Undrest.

Väga optimistlik ta siiski ei olnud, sest objekti on müüa üritatud ka varem, kuid ostjad pole selle vastu huvi üles näidanud. “Mina tean, et Pihtla vald müüs aastaid Masekole kuulunud kinnistut, kus olid kontor ja külmhoone, aga need olid suhteliselt heas korras. Seal langes hind vist

100 000 pealt 25 000-ni,” rääkis ta. “Meie huvi on see kordon maha müüa,” rõhutas Undrest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 848 korda, sh täna 1)