Malamuut lapsendas tallekarja (7)

PERE KESKEL: Malamuut Vanilla otsustas tallekesed oma hoolde võtta. Puhtaks limpsimas käib ta aga ka suurte lammaste ninasid. Foto: Heidi Hanso

PERE KESKEL: Malamuut Vanilla otsustas tallekesed oma hoolde võtta. Puhtaks limpsimas käib ta aga ka suurte lammaste ninasid. Foto: Heidi Hanso

Orissaare vallas asuva Tõnu talu malamuut Vanilla on pererahva sõnul oma hoole alla võtnud terve nende lamba- ja kitsekarja.

Perenaine Heidi Hanso usub, et Vanilla suur hellus tallekeste vastu on tingitud sellest, et hiljuti oli tal endal pesakond kutsikaid. Nendega veetis ta viimase koosoldud aja öösiti tallis ühes hobuseboksis. “Kui kutsikad kahe kuu vanuselt loovutasime, siis nõudis koer kogu aeg tagasi lambaaeda, mis talli ümbritseb,” rääkis Hanso.

Alguses oli Heidil oma sõnutsi suur hirm, sest ta ei saanud aru, kas Vanilla püüab tallekesi ära süüa või mis ta seal teeb. “Aga Risto (Tõnu talu peremees – toim) avastas ühel õhtul kitsetalled koera kaisus magamas,” ütles perenaine. “Nüüd ongi nii, et Vanilla käib aiast väljas söömas, vahel saab toas nunnutada, aga siis tahab oma “adopteeritud” pere juurde tagasi,” märkis Heidi Hanso, kelle sõnul lakub koer ka suurte kitsede-lammaste ninasid. “See on malamuutide tõu puhul täiesti ebanormaalne, sest reeglina püüavad nad kõiki maha murda,” rääkis Heidi teiste kogemustest.

Vanilla oma senine elulugu on pigem kurvapoolne olnud. Tõnu tallu tuli ta mullu suvel. Heidi Hanso sõnul oli ta väärkoheldud koer, kes päästeti Kuusalust ja taastus siis aastakese Tallinnas ühe väga toreda pere juures. “Vanillal on kaasas kennelliidu paberid, nende järgi on ta 10-aastane, aga pole välistatud, et need paberid kuulusid hoopis ta emale. Natuke segase elulooga koer,” tähendas Hanso, kelle sõnul Vanillal näiteks kihvu enam polegi, need on tal kas välja pekstud või on ta need mõnes kakluses kaotanud. Ka näos on tal arme.

Kitsetallesid, kelle eest Vanilla nüüd Tõnu talus hoolitseb, on seitse, ja lambaid on kaheksa. “Ehk siis kokku on Vanillal 15 pereliiget.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 826 korda, sh täna 1)