Vambola Sirkel: miks mind üldse otsiti?

Eile pöördus lehetoimetusse Vambola Sirkel, kes oli häiritud sellest, et mõnda aega tagasi politsei teda avalikkuse kaudu taga otsis. Mehe enda sõnul külastas ta hoopis oma Tallinnas elavat vanemat õde ning õe juurest tagasi tulles sai ta laeva peal teada, et teda taga otsitakse.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnapolitseiniku Žanna Kreštšenko sõnul pöördusid politsei poole 26. märtsil mehe naabrid, kes märkasid, et naabri postkast on ajalehti täis ja naabrit ennast ei ole ka juba mõnda aega liikumas nähtud. Politseile teatati, et üksi elavat meest nähti naabrite sõnul kodu juures viimati 19. märtsil.

“Kuna mehe asukoht oli teadmata ja temaga ei olnud võimalik kontakti saada, siis paluti politsei abi tema asukoha kindlakstegemiseks,” selgitas Kreštsenko, kelle sõnul politsei kontrollis mehe elukohta ja selgus, et seal teda ei viibi.

“Kui politseil oma tegevusega ei õnnestu kiiresti inimese asukohta kindlaks teha, siis on tavapärane, et pöördume meedia vahendusel avalikkuse poole,” kinnitas Kreštsenko, lisades, et ka sel korral oli sellest abi, sest tähelepanelikud inimesed teavitasid politseid mõne tunni jooksul mehe võimalikust asukohast.

“Me ei saa kohustada kedagi lähemate naabritega tihedalt suhtlema, kuid hea on, kui mingi kontakt on olemas.” Piirkonnapolitseiniku sõnul on inimlikult mõistetav,  et kui üksi elavat inimest ei ole liikumas nähtud nädalapäevad, siis paneb see nii mõnegi inimese muretsema.

“See on tore, kui üksteisest hoolivad ka need inimesed, kes ei ole omavahel suguluses,” märkis ta, tähendades samas, et  üksi elaval inimesel võiks võimalusel olemas olla mobiiltelefon, et temaga oleks nii lähematel naabritel kui ka kaugemal elavatel sugulastel kontakti saada, veendumaks, et temaga on kõik korras ning ta on läinud vaid väljasõidule.

Küsimusele, kui palju selliseid juhtumeid on, et inimesed teatavad lähedase kadumisest, aga tegelikult on kõik korras, vastas Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak, et sellised juhtumid ei ole väga sagedased. “Tavapäraselt küll nooremate inimeste puhul, kes on mitte väga ammu saanud täisealiseks ja omavad vaba voli liikuda, kus tahavad.”

On olnud juhuseid, kus lähedased nende pärast muretsevad, politsei poole pöörduvad ja ka avalikkuse kaasabil nende asukoht kindlaks tehakse. Samuti on olnud juhuseid, kui selle peale inimene ise politseiga ühendust võtab, annab teada, et temaga on kõik korras, kuid ta ei soovi kontakti nendega, kes teda otsivad. Tõsi küll, lähiaegadest Saaremaaga seoses sellist näidet tuua ei ole, meenutas Grak.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 262 korda, sh täna 1)