VIDEO: Raivo E. Tamm peab end Ivo Linnaks

Näitleja ja lavastaja Raivo E. Tamm astub oma juubeliks valmivas lavastuses publiku ette Eesti tuntuma laulja Ivo Linnana.

“Põhimõte on selles, et Tamm saab viiekümneseks ja nüüd on peast nii sassi läinud, et peab end Ivo Linnaks,” rääkis Raivo E. Tamm Saarte Häälele 15. juulil esietenduvast monotükist “Ma olen Ivo Linna”, mille autor ja lavastaja on Urmas Vadi.

Näitleja sõnul sündinud monotüki idee sellest, et Urmas Vadile tundus Emajõe suveteatri lavastuse “Nukitsamees 2” proovides Tartus, et Tamm on nii kohutavalt Ivo Linna nägu. Suvel käisid Vadi ja Tamm Ivo Linnal Muhus korduvalt külas. Lavastus põhinebki Ivo Linna räägitud lugudel ja lugudel Tamme oma elust.

Lisaks Raivo E. Tammele astub lavale ansambel Super Hot Cosmos Blues Band, esitades Ivo Linna tuntud laule oma seades. “Laule laulan mina kui Ivo Linna,” kinnitas Tamm.

“Algul arvasin, et nad on peast ikka täitsa sassi läinud,” ütles Ivo Linna talle tehtud pakkumist meenutades. “Tere hommikust – millest ikka etendus teha! Kui olin aga näinud Urmas Vadi lavastust Juhan Liivist, mis mulle üliväga meeldis, mõtlesin: miks mitte. Seda enam, et Raivo ja Urmas on toredad inimesed.”

Linna sõnul on see, mis laval toimuma hakkab, ka talle üllatus, mida ta enda jaoks rikkuda ei soovi. Laulja avaldas siiski lootust, et publiku ette jõudev monotükk on täis absurdi ja vürtsitatud mõnusa musta huumoriga. “Siis oleksin musta huumori austajana kõrvust tõstetud,” lausus ta. Linna lubas, et läheb kindlasti esietendusele.

Raivo E. Tamme sõnul on nad Ivo Linnaga teretuttavad juba ammusest ajast. “Kui kuskil kaupluses jälle kokku saame, jätame osturetke pooleli, et juttu rääkida,” lausus Tamm.

Küsimuse peale, kas Tamm ka ise enda ja Ivo Linna juures sarnasusi leiab, arvas Tamm: “Välimuses on ehk tõesti mingi sarnasus.”

Sarnane on ka see, et mõlema mehe elus mängib olulist rolli Laasu talu. “Kui Ivo Linna elab Muhus Laasu talus, siis mina veetsin kõik oma lapsepõlvesuved oma isa sünnikodus Laasu talus Valjala vallas Tõnija külas,” rääkis Tamm. “Kogu Tõnija küla oli mu sugulasi täis ja nemad ütlesid: “Sina oled ka ikkagi saarlane, mis sest, et Tallinnas sündinud.” Olen selle üle väga uhke ja pean end ka ise hinges saarlaseks.”

Kas kontsertetendustega ka siinpool Suurt väina üles astutakse, ei osanud Tamm veel öelda. “Sügisest on meil küll plaanis hakata mööda Eestit sõitma,” lausus ta. “Minu soov oleks kindlasti ka Saaremaale jõuda.”

“Ma olen Ivo Linna” esietendub 15. juulil Nordea kontserdimajas. Juulietenduste piletid on tänasest müügis.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 881 korda, sh täna 1)