Läätsa kalatööstus kasvatas tublisti oma müügimahtu (FOTOD)

KILUD PAKENDISSE: Ilmar Õunpuu ja Sille Sirkel on Läätsal kalatöötlejad. Foto: Raul Vinni

KILUD PAKENDISSE: Ilmar Õunpuu ja Sille Sirkel on Läätsal kalatöötlejad. Foto: Raul Vinni

Kalatööstus plaanib sel aastal ehitada juurde külmlao pinda, kuna olemasolevad ruumid on müügitulu kasvuga kitsaks jäänud ja nõnda oldi sunnitud kasutama rendipindu.

AS-i Läätsa Kalatööstus juhatuse liige Toomas Aul ütles, et nad on planeerinud ehitustööd suvekuudesse juuniks ja juuliks. Plaan on laiendada külmhoonet. “Väga suure ehitusega tegemist ei ole, aga teeme külmapinda juurde,” sõnas ta.
Kalatööstusel läheb Auli kinnitusel igati kenasti. 2014. aasta käive oli tööstusel 7,4 miljonit eurot. 2015. aasta käibeks prognoositakse 8,1 miljonit eurot.

Põhiosa toodangust läheb eksporti

Läinud aastal tehtud investeeringute toel on Läätsa kalatööstus suurendanud oma tooteportfelli kohalikul toorainel põhineva valmistoodangu tootmiseks.

Aul rääkis, et 2014. aasta sügisel alustati kilufilee tootmist. “Meie kõige suurem uudis ongi, et oleme hakanud tegema uusi tooteid kilust,” sõnas Aul. “Teeme vürtsikilufileed ja sarnaseid tooteid põhiliselt Eesti turule, aga ka Lätti ja Leetu.”

Kilutoodangut liigub mõnevõrra ka Iirimaale ja Iisraeli. “Üritame seda ikka korralikult käima tõmmata,” kinnitas Aul.

Lisandunud on ka vinnutatud kala tootmise võimalus. “Kohalikust kalast toodete müügimahud kohalikule turule on hüppeliselt tõusnud,” märkis Aul. “Tehtud investeeringute toel oleme Eestis müügimahtusid kasvatanud ligikaudu viis korda.”

Eelmise aasta lõpuks kasvas tänu kilufilee tootmise lisandumisele ka töötajate arv kahekümne saarlase võrra. Praegu töötab Läätsa kalatööstuses seega 60 inimest. Valdavalt on tegu ümberkaudsete inimestega, kellele kodu lähedal töölkäimine on hea võimalus. Mõeldud on, kas suurendada töötajate arvu veelgi, kuid praegu otsene vajadus selleks puudub.

Sihtturud peale koduturu on tööstuse jaoks Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Taani, Inglismaa, Iirimaa, Itaalia, Saksamaa, Ukraina, Moldova, Bulgaaria, Rumeenia, Serbia ja Iisrael. Kogukäibest umbes 95% moodustabki eksport.

Turgude mõttes on tööstuse juhi sõnul neil kõik kenasti ja päris uusi turge eriti ei otsita. “Koostöös praeguste klientidega tahame müügimahtusid kasvatada ja selle nimel me tegutseme,” lausus Aul.

Toomas Auli sõnul mõtlevad nad ka uute toodete peale. “Tootearendusega on nii, et aastas saame teha kolm-neli-viis uut toodet võib-olla. Ikka toimetame ses osas ja ka praegu on asjad töös,” tõdes ta.

Kogu tööstuses kasutatava kala saab Läätsa kalatööstus oma emaettevõttelt Hiiu Kalur, mis tähendab, et Läätsal väärindatakse ikkagi kohalikku kala. Krevetid tulevad aga Kanadast, Fääri saartelt, Gröönimaalt, Islandilt ja Taanist. “Selles mõttes oleme suhteliselt rahvusvahelised küll. Toorainet tuleb ka Tšiilist, Hiinast ja Ameerika Ühendriikidest.”

Kalatööstus pakub oma toodangut Kaluri, Krapeski ja Sublandi kaubamärgi all.

AS Läätsa Kalatööstus loodi 1999. aastal. Kui alguses toodeti ja müüdi kalakonserve, siis täna on peamised tegevusalad külmutatud kilu ja räime ning vürtsikilu tootmine ja müük.

1000 tonni kala, 500 tonni krevette

Samuti on tootesortimendis eri tüüpi ja suurusega krevetid, mereannikokteilid, rannakarbid, kalmaarid, kammkarbid ja kaugematest vetest pärit kalafileed.

2011. aastal osteti uus krevettide pakendamis- ja vaakumpakendamisliin, praegu on ettevõttel piisavalt võimsust, et toota kuus 1000 tonni kalatooteid ja 500 tonni krevette.

Aktiivselt osaletakse ka toidumessidel ja Toomas Auli sõnul pole neilt seni kunagi päris tulemuseta tagasi tuldud. Iga kord on messilt leitud mõni uus klient.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 266 korda, sh täna 1)