Lääne-Saare vald küsib valitsuselt ruumi juurde (6)

Kestvate valitsusläbirääkimiste üheks punktiks on kujunenud ka Lääne-Saare valla haridusruumi küsimus. Reformierakonna juhitav vald on saanud õiguse küsida endale ühe meelepärase asja selle eest, et eelmisel aastal ei saanud nad SDE vastuseisu tõttu võtta endale Saaremaa valla nime.

Lääne-Saare vald ei tahagi üllatuslikult kullakoormaid ja/või vallavanemale ministrikohta, vaid hoopis haridusruumi. Teadaolevalt ei saa Lääne-Saare vald ja Kuressaare linn seni kaubale saanud ühtse haridusruumi osas ning sellealased arutelud ja koosolekud näivad pigem võistlusena “Kummal on pikem… kannatus”.

Vald küsib nüüd Reformierakonna kaudu endale Kuressaare gümnaasiumi. Nimelt on KG omanik Kuressaare linn ja linna valitsevad veel samuti koalitsiooni moodustada soovivad SDE ja IRL.

Kuressaare gümnaasiumi hoonesse kavatseb Lääne-Saare vald ära mahutada kõik oma valla lapsed, nii kooli- kui ka lasteaiaealised.

Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno ütles, et selle kooli juhtimine on igati õiguspärane valla kätesse võtta. Seal õpib ka enim Lääne-Saare valla lapsi.

Tinno sõnul sobib KG hästi ka talveaia tõttu, mis rõhutab vallale omast maalähedust. “Tulevikus saaks seal lastele õpetada näiteks köögiviljakasvatamist,” märkis Tinno, lisades, et tulevikus peab Lääne-Saare gümnaasiumi nime kandva kooli lõpetamiseks sooritama ühe eksami kooli katseaias.

Kuuldavasti on vabariigi valitsus Lääne-Saare valla plaaniga täiesti päri, kuna pealinnas ollakse Kuressaare linna juhtide peale pehmelt öeldes kurjad. Plaanivat need ju liituda Keskerakonnaga.

“Malakat on neile turjale tantsima vaja,” sajatas üks läbirääkimistel osalev masinakirjutaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 212 korda, sh täna 1)