Kuressaare linnavalitsus astub Keskerakonda (10)

Saarte Häälele teadaolevalt esitab linnapeakandidaat Madis Kallas neljapäeval toimuval linnavolikogu istungil kinnitamiseks ka linnavalitsuse uue koosseisu. Kuigi nimed on kõik samad, mis juba varem meediast läbi käinud, tuleb üllatusena kogu valitsuse vahepealne liitumine Keskerakonnaga.

Nimelt on teada, et IRL-i poolt abilinnapea kandidaadiks esitatud Mart Mäeker on keskerakondlane. Kuigi IRL nõudis temalt erakonna liikmelisuse peatamist, Mäeker seda teha ei saa ja erakonnast välja astuda ka ei taha. Ent linnavolikogu esimehel tuli hüva mõte. Selleks, et üks keskerakondlane end sotside ja IRL-i poliitikute seas üksildasena ei tunneks, võeti ette üksmeelne erakonnavahetus.

Saarte Hääl rääkis ka seltskonnalehtede veergudelt tuntud psühholoogi dr Kosmosega, kes ütles, et sellisele koalitsioonile, mis juba enne ametisse astumist ühte sammu astub, saab ennustada vaid väga pikka iga. “Ma ei imestaks, kui Kuressaares järgmised valimised hoopistükkis ära jäetaks ja samal koalitsioonil lastaks töötada umbes 8 aastat järjest,” märkis Kosmos.

Saarte Häälel on andmeid, et solidaarsusest Kuressaare vanade kolleegide vastu kaalub keskerakonnastumist ka nüüd juba ekslinnapeast riigikoguliige Hannes Hanso.

Kohaliku volikogu opositsioon on sellise käigu üle imestunud, kuid kiidab siiski heaks ja kavatseb neljapäeval saali astuvat linnapeakandidaati ja valitsust tervitada kestvate ovatsioonidega.

“Me proovisime igatepidi nendega koalitsiooni teha, kuid ebaõnnestunult. Nüüd me teame, mida me oleks pidanud tegema – erakonda vahetama,” ütles Saarte Häälele opositsiooni anonüümsust palunud tegelane.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 749 korda, sh täna 1)