Disainimajakas võib naha lummusesse sattuda

AVAMISEL: Eksponaate uudistavad ka Boriss Šestakov ja Lii Pihl, tagapool Piret Männa. Foto: Taavi Tuisk

AVAMISEL: Eksponaate uudistavad ka Boriss Šestakov ja Lii Pihl, tagapool Piret Männa. Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare ametikooli Disainimajakas avati 27. märtsil Saaremaa nahakunstnike tööde näitus “Naha lummuses”.

Ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetaja Reet Truuväärt ütles Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et sellist näitust ei olegi Saaremaal varem olnud, kus oleks ainult nahakunstnike tööd. Näituse üks eesmärke ongi tutvustada nahakunsti, mis on võrreldes teiste kunstiliikidega veidi tahaplaanile jäänud. Truuväärt toonitas, et nahakunst on tarbekunsti haru. Nii võib ka näitusel näha esemeid, millel on täiesti praktiline otstarve. Näiteks trendikad nahkjalatsid, -karbid, kotid ja ehted.

Samuti on tugevalt esindatud nahka köidetud raamatud.

Näitusel on väljas Leelo Leesi, Liis Elmi, Kärt Põldmanni, Piret Männa, Boriss Šestakovi, Anne Olopi, Liia Peedu ja Kersti Kurise ning ametikooli õpilaste tööd.

Truuväärti sõnul avatakse ametikoolis septembrikuus nahkkäsitöövalmistaja tsükliõppe rühm. Õpe kestab kaks aastat ja eelduseks on vähemalt põhihariduse olemasolu. “See ongi mõeldud nendele inimestele, kes õpivad töö kõrvalt,” selgitas Truuväärt.

Näituse korraldasid Kuressaare ametikooli kolmanda kursuse nahatöö ja keraamikaeriala õpilased kultuuriprojektide juhtimise õppe raames. Näitus on avatud aprilli lõpuni.

Ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre sõnul avatakse Disainimajakas pärast nahakunstinäitust ametikooli disaini õppesuuna vilistlase ja Tartu kõrgemas kunstikoolis maali erialal lõpetanud Maria Evestuse maalinäitus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 220 korda, sh täna 1)