Tallinna Sadam otsib uutele laevadele nimesid

Tallinna Sadam otsib ehitatavatele ning tulevikus Saaremaa ja Hiiumaa vahet sõitma hakkavatele parvlaevadele nimesid ja kuulutab selleks välja konkursi.

AS Tallinna Sadam korraldab mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele tellitud neljale uuele reisiparvlaevale nime leidmiseks avaliku konkursi, oodates eelkõige Saare- ja Hiiumaa elanike pakkumisi, teatas AS-i Tallinna Sadam esindaja BNS-ile.

Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil avaldas lootust, et nimede pakkumisel lähtutakse saarte ajaloolisest või kultuurilisest pärandist. “Loodame, et huvitavaid ja toredaid nimesid pakutakse nii Saare- kui ka Hiiumaa rahva poolt mõlema liini laevadele ning nendest on edaspidi võimalik lähtuda ka reisiparvlaevade sisekujunduse osas,” lausus Kiil.

Oma ettepanekuid saab esitada kuni 1. juunini e-posti aadressil: nimed@praamid.ee. Nimesid oodatakse Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla–Heltermaa liinil seilavatele laevadele. Laekunud ettepanekutest valib komisjon, kuhu kuuluvad ka Saare ja Hiiu maavanem, välja neli kõige sobilikumat.

Võitjatele on AS Tallinna Sadam välja pannud auhinnad. Nimede valikuga peab sadam ühel pool olema suve lõpuks, et need jõutaks õigeaegselt laevakorpustele keevitada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 155 korda, sh täna 1)