Lümanda õpilased kirjutavad krimilugusid

Märtsi alguses kuulutas Kuressaare politseijaoskond Lümanda põhikooli õpilastele välja krimijuttude konkursi, kuhu eile lõunaks oli laekunud 41 krimilugu. Kuna tähtaeg oligi eilne kuupäev, siis võis töid saata veel õhtuni.

“Arutletakse erinevate juhtumite üle nagu mõrvad, sissetungimised, autode ärandamised, kadunud inimesed, loomad, jalgrattad, süütamised, vargused,” ütles Kuressaare noorsoopolitseinik Minna Raun. Ta lisas, et enamjaolt on kirjatükid tõsise sisuga, kuid on ka ootamatult lustaka puändiga lugusid.

Töid hindavad piirkonnapolitseinik Meelis Juhandi ja noorsoopolitseinik Minna Raun koos ning parimaid kirjutajaid ootavad auhinnad. Politseinikud hindavad ka lugudes tegutsevate politseinike ja uurijate tegevust kuriteokohal ning tööd tagastatakse koos kommentaaridega.

Keskmiselt 1–2-leheküljelises krimijutus tuli välja mõelda kuritegu, mis leiab aset õpilase kodukandis, ning siis võtta endale uurijaroll, kirjeldades kuriteo lahendamise loogilist käiku. Samuti võis oma jutukesse põimida värvikaid tegelasi, salapära, fantaasiat, aga ka päriselt aset leidnud sündmusi.

Politsei initsiatiivil toimub krimijuttude konkurss Lümanda põhikoolis esimest korda. Lümanda põhikooli direktor Liia Raun ütles, et aastaid tagasi tegi kool samuti politseinik Meelis Juhandiga koostööd ning siis viidi sarnane konkurss läbi ühe klassi kirjandustunnis. “Meil oli selline temaatika nagu krimikirjandus ja siis tuli mõte, et äkki laseks lastel kirjutada ning politseinikul kirjutatud krimijuttude sisu hinnata,” meenutas Liia Raun.

Tema sõnul on selline konkurss lisaks kirjutama õppimisele väga hea kuritegevuse ennetamise meetod. Seekordse krimijuttude konkursi pakkus politsei ise välja. Küsimusele, kas lapsed kirjutavad heameelega, vastas Raun, et tundub küll. “Aga eks me näe, milline lõpptulemus on,” tähendas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 249 korda, sh täna 1)