Kevadel tee ikka Kevadlille küpsiseid

LILLEKESED AHJU: Ettevõtja Margit Viil teab, mis inimestele maitseb. Kevadlille küpsised – lihtne teha ja mõnus maius. Foto: Irina Mägi

LILLEKESED AHJU: Ettevõtja Margit Viil teab, mis inimestele maitseb. Kevadlille küpsised – lihtne teha ja mõnus maius. Foto: Irina Mägi

Orissaare vallas Liigalaskma külas elav pagar-kondiiter Margit Viil ütleb, et mõtleb enne küpsetamist, mis inimestele võiks hästi maitseda.

See on ka üks põhjus, miks ta just Kevadlille küpsiseid teeb. Kes on käinud Sakla saialaadal, see juba teab, et seal on kohal ka Margit oma maitsvate küpsetistega.

“Olen internetis Koogimeistri grupis ja seal sattus olema mingi periood, kus kõik hoolega Kevadlille küpsiseid tegid. Mõtlesin proovida,” räägib Margit oma hubases tunnustatud koduköögis, ise samal ajal kiirelt ja vilunult tegutsedes.

Ta paneb mikserisse toasooja või ja suhkru, seejärel lisab ükshaaval neli muna, vett, vanillisuhkrut ja kilo jahu. Küpsiseid teeb Margit sedakorda Saaremaa ühisgümnaasiumi heategevusürituse tarbeks.

Margit räägib, et tegelikult sai temast selline suur küpsetaja suisa juhuslikult. Pärast Kuressaare kolledži turismi- ja toitlustuseriala lõpetamist ei leidnud ta endale meelepärast töökohta ning seega tuli välja mõelda, mida tegema hakata. “See nišš oli siin meie külas täitmata ja nii ma otsustasingi selle kasuks.”

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 552 korda, sh täna 1)