Suure Lennu kaarel süüdatakse homme taas lõkked

Üheksa aastat tagasi Virumaalt Ebaverest alguse saanud traditsiooni kohaselt süüdatakse homme, Lennart Meri 86. sünniaastapäeval taas lõkked Suure Lennu kaare trajektooril Ebaverest Kaalini.

Kaali meteoriidikraatrit pidas kirjanik ja hilisem Eesti Vabariigi president (1992–2001) Lennart Meri unikaalseks looduseimeks ja vaatamisväärsuseks.

Kui kolm aastat tagasi külastas Kaalit Lennart Meri sünniaastapäeval mälestuslõkete idee välja käinud Aivar Niinemägi, Pandivere arendus- ja inkubatsioonikeskuse juhataja, siis eeloleval pühapäeval astuvad Kaalis publiku ette Ebavere tantsuseltsi Tarapita tantsijad.

Mälestuslõke süüdatakse spetsiaalsel alusel pühapäeval Kaali kraatri serval õhtul kell pool kuus. Ürituse korraldavad Kaali külastuskeskus ja Pihtla vallavalitsus. Samal ajal süüdatakse lõke ka Ebaveres ja taevatuleteekonna teisteski paikades.

Egne Liivalaiu sõnul võõrustab neid kõigepealt Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste. Koos Orissaare rahvatantsijatega esines Tarapita mullu Europeade’i folkloorifestivalil. “Laupäeval vaatame üle ka Orissaare tamme, et Saaremaa ringreisiks jõudu ammutada. Külastame ka Angla pärandkultuurikeskust ja teisigi vaatamisväärsusi. Programm on meil päris tihe,” lausus Liivalaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 543 korda, sh täna 1)