Reformierakonda Kuressaares võimu juurde ei taheta (4)

Vastuseks Reformierakonna Kuressaare osakonna mõttele alustada linnas uusi koalitsiooniläbirääkimisi, vastasid SDE ja IRL eitavalt. Saarte Hääl avaldab siinkohal vastuse täismahus:

Täname kirja eest!

Teie soov alustada läbirääkimisi Kuressaares kolmikliidu loomiseks oli meile teada juba esmaspäeval toimunud kohtumisel. Ootasime seega vastavalt sel kohtumisel kokkulepitule vähemalt mingisuguseid sisulisi ja konstruktiivseid mõtteid selle kohta, kuidas Reformierakonna liitumine viiks koalitsiooni tegevuse uuele tasemele.

Kahjuks saime Teie kirjaliku vastuse näol vaid kolmandat korda sama, soovi tulla koalitsiooni, kuna praegune ei olevat eriti midagi teinud ja kõik suured teod olla eelmise koalitsiooni algatused. Tulenevalt teie ettepanekute napisõnalisusest ja sellest, et vastus esitati pressiteate laadis ja jõudis kohe ka ajakirjandusse, võime järeldada, et Teil ei ole olulisi sisulisi ettepanekuid. Ainult võimu teostamine ja ametikohtade jagamine ei saa olla koalitsiooni laiendamise mõte.

Kuressaare vajab hetkel kiiresti uut tegusat linnavalitsust. Koalitsiooniläbirääkimised ajakirjanduse vahedusel oleksid küll huvitavad, aga mitte eriti konstruktiivsed. Seepärast esitame peagi toimuval volikogu erakorralisel istungil kinnitamiseks uue linnavalitsuse. Reformierakonnal on jätkuvalt seitse linnakodanike poolt valitud linnavolikogu liiget, kelle esmane kohustus on esindada oma valijate huve linnas ja linna huve tervikuna. Seetõttu on teretulnud kõik Teie ettepanekud, mis panustavad linna arengusse – nii nagu senigi arutatakse need nii komisjonides kui ka volikogus läbi ning koalitsioon on sisukaid ettepanekuid alati püüdnud arvestada ja teeb seda ka edaspidi.

Me ei ole rakendanud ega poolda ka edaspidi volikogus ei teerulli- ega kummitemplitaktikat, samas loodame opositsioonilt konstruktiivsust: juntimised, venitamised, sisutud umbusaldamised ja muu selline ei vii elu Kuressaares edasi.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu Kuressaare koalitsiooninõukogu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 866 korda, sh täna 1)