Nõukogu valis Tamkivi Saarte Liinide juhatusse (18)

LINNAVOLINIK: Neljapäeval surusid kolleegid Jaanus Tamkivi kätt, sest enam kui 10-aastase vaheaja järel asus ta volinikuna taas Kuressaare linnajuhtimise juurde. Tamkiviga koos jäid pildile Helle Kahm ja Viljar Aro. Foto: Raul Vinni

LINNAVOLINIK: Neljapäeval surusid kolleegid Jaanus Tamkivi kätt, sest enam kui 10-aastase vaheaja järel asus ta volinikuna taas Kuressaare linnajuhtimise juurde. Tamkiviga koos jäid pildile Helle Kahm ja Viljar Aro. Foto: Raul Vinni

AS-i Saarte Liinid nõukogu valis eile Kuressaares firma kaheliikmelisse juhatusse riigikogu eelmise koosseisu liikme Jaanus Tamkivi ja juhatuse esimeheks tagasi senise juhi Villu Vatsfeldi.

Konkursil kandideerimise vastu tundis huvi 15 inimest nii Saare maakonnast kui ka Mandri-Eestist, neist 14 esitas oma dokumendid. Saarte Liinide nõukogu esimehe Ain Seppiku sõnul kutsuti eilsesse vestlusvooru kohale viis inimest.

Nõukogu otsustas üksmeelselt alustada läbirääkimisi juhatuse liikme lepingu sõlmimiseks Villu Vatsfeldi ja Jaanus Tamkiviga. “Hääletamisel määras nõukogu juhatuse esimeheks Villu Vatsfeldi,” ütles Seppik.

Ta nentis, et kõik viis vestlusvooru kutsutud kandidaati olid võrdlemisi tugevad. “Siiski paistsid just need kaks kandidaati silma oma visiooni oskusliku esitamise, oma kogemuste ja arusaamistega, mis kattusid Saarte Liinide arengukavaga, samuti omaniku ootustega kõige rohkem,” selgitas nõukogu esimees.

Vatsfeldi ja Tamkivi volitused nõukogus algavad Ain Seppiku sõnul siis, kui senise juhatuse volitused lõpevad – tänavu juuni algul.

Praegu on juhatuses lisaks Villu Vatsfeldile ka Peeter Oopkaup, kelle ametinimetus on juhatuse liige-ehitusjuht. Oopkaup seekord enam ei kandideerinud. Samas on ka Jaanus Tamkivil ette näidata ehitusinseneri diplom Tallinna polütehnilisest instituudist, mille ta lõpetas 1983. aastal. Villu Vats-feld on õppinud rahandust.

Pärast TPI lõpetamist töötas Tamkivi 1989. aastani Saare KEK-i töödejuhatajana. 1989–1992 oli ta Saaremaa restaureerimisvalitsuse keskaegsete kirikute restaureerimise osakonna juhataja ja 1992–1996 juhatas aktsiaseltsi Tansar.

Seejärel läks Reformierakonda kuuluv Tamkivi poliitikasse, kuni 2005. aastani oli ta Kuressaare linnapea. Siis valiti Tamkivi riigikogu liikmeks. Ta oli keskkonnakomisjoni esimees, hiljem Reformierakonna fraktsiooni esimees, 5. aprillil 2007 ametisse astunud Andrus Ansipi teises valitsuses aga keskkonnaminister.

Selle nädala neljapäevast on 55-aastane Jaanus Tamkivi taas Kuressaare linnavolikogu liige. Ekslinnapea valiti volikogusse 2013. aasta oktoobris, kuid riigikogus olles ei saanud ta volikogu töös osaleda.

Tamkivi naasmine Saaremaale on tõstatanud küsimuse, kas teda võiks taas näha linna juhtimise juures ja seda enamal määral kui linnavolikogu liikmena. Näiteks linnapeana, kui peaks täide minema Saaremaa reformierakondlaste pakutud variant kolmikliidust ka Kuressaare juhtimisel.

“Ma ei usu praegu, et see oleks reaalne. Teoreetiliselt võib igasugu asju komponeerida, aga see ei ole ilmselt kuigi reaalne, et seda tehakse. Ma arvan, et mul seda valikumomenti ei tule,” ütles Jaanus Tamkivi eile Saarte Häälele.

Tamkivi teatas riigikokku mittekandideerimisest eelmise aasta novembris Saarte Häälele antud intervjuus. “Mu sisetunne ütles juba mõni aeg tagasi, et peaksin midagi muud ka tegema, olen ju poliitikas olnud juba 20 aastat,” rääkis Tamkivi, kes on sõitnud ligemale kümme aastat Saaremaa ja Tallinna vahet, sest ta kodu ja pere on Kuressaares.

Kertu Kalmus, Raido Kahm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 974 korda, sh täna 1)