Kuressaare ei soeta hakkide tõrjumiseks häälpeleteid (6)

Kuressaare linnavalitsus on otsustanud hakkide tõrjumiseks häälpeleteid mitte soetada, kuna nüüdseks on selge, et hakid harjuvad nendega üsna kiiresti ning seadeldise heli häirib peale hakkide ka inimesi ja teisi linde.

Hakid tunnevad end linnaruumis hästi – leiavad siit toitu, sobivaid kohti pesitsemiseks, samas kui looduslikke vaenlasi (rebased, röövlinnud) neil linnas praktiliselt pole.

“Kooselu hakkidega pole paraku paljudele meist meele järele,” nentis linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Katrin Koppel. “Ent selleks, et hakkide põhjustatud ebameeldivusi vähendada, saame me kõik midagi ära teha,” lisas ta.

Linnavalitsus soovitab hakkidele soodsate tingimuste vähendamiseks linnas järgmist:

• Sule traatvõrguga, restiga või muul viisil tuulutusavad ja muud väiksemad õõnsused ja lõhed oma hoonetel (ka kortermajadel, kuuridel, garaažidel). Hakk pesitseb eelkõige õõnsustes. Juba pesitsevaid linde seaduse järgi häirida ei tohi, seetõttu võiks hoonete õõnsused üle vaadata juba märtsis.

• Ära toida linde.

• Ära pane oma toidujäätmeid lahtisesse kompostihunnikusse. Lisaks hakkidele meelitab see ligi närilisi.

• Kui hakkidel on kombeks koguneda sinu krundil kasvavale puule, võid puu külge riputada mõne röövlinnu kuju või topise. Ka helkivad lindid on abiks, kuid nendega harjuvad linnud kiiremini.

• Kasuta vaid pealtsuletavaid prügikaste.

• Anna linnavalitsusele teada, kui oled märganud hakkide pesitsuskohta (katrin.koppel@kuressaare.ee, tel 45 50 529, 524 7636).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 478 korda, sh täna 1)