Oksa ei tohi enam loata lõigata (23)

Eelmisel aastal raieloa korda sisse viidud muudatuse kohaselt tuleb Kuressaare linnavalitsuselt taotleda puuvõra hoolduslõikuseks ja okste saagimiseks raieluba, sõltumata oksa mõõtmetest.

Viljapuude lõikuseks erakinnistul ning kuivanud okste ja vesivõsude eemaldamise jaoks luba vaja ei ole.

Raieloa eesmärk on saada puuvõrade hoolduseks parimat nõu ja vältida teadmatusest tehtavaid lõikusvigu. Vale lõikuse tulemusel on väga lihtne puu seisund ja välimus pöördumatult rikkuda või – mis kõige hullem – muuta puu murdumisohtlikuks.

Linnavalitsuse haljastusspetsialist Katrin Reinhold tuletab meelde, et kevadine oksalõikus ei sobi vahtrale, kasele, ploomipuule, pähklipuule ja viinapuule. Neid liike on hea lõigata alates jaanipäevast, kui lehed on välja arenenud.

Juurekaelalt raiumise soovi korral tuleb raieluba taotleda puule tüve läbimõõduga alates 8 sentimeetrist (mõõdetuna 1,3 meetri kõrguselt).

Tiheasustusalal kasvava puu ebaseadusliku maharaiumise eest võidakse määrata kuni 1200-eurone rahatrahv. Samuti on võimalik vastutusele võtta avalikul alal rikutud haljastuse eest, trahvi maksimummäär on 400 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 541 korda, sh täna 1)