Muhu Liiva muudetakse liiklejatele ohutuks (7)

Muhu vallas algavad suuremahulised teetööd, mille käigus saab Väikese väina tamm uue teekatte, rekonstrueeritakse Liiva küla vaheline teelõik ning lõpetatakse möödunud aastal alanud Piiri ja Liiva vahelise kergliiklustee ehitus.

Maanteeameti Kuressaare esinduse juhtivinsener Toomas Magus ütles, et vastavalt OÜ-ga Nurme Teedeehitus sõlmitud lepingule peavad orienteeruvalt 15. aprillil algavad teetööd tehtud saama kolme kuuga ehk 15. juuliks. “Kuna juuli on Saaremaal suurim turismikuu, siis oleme arvestanud, et selleks ajaks peaks töödega enam-vähem ühel pool olema, et liiklejaid vähem häirida.”

Liiva küla vahelise 960 meetri pikkuse maanteelõigu rekonstrueerimise käigus ehitatakse vasakpöörderada nii Suuremõisa kui ka Nõmmküla ristmikule. “Suuremõisa ristmiku puhul on ju aastaid olnud probleem see, et kui praami pealt tuleb sada autot ja keegi tahab vasakule pöörata, siis on kohe pidurdamine ja tropp selja taga,” selgitas Magus. “Nüüd tehakse vasakpöörderada ja see, kes tahab Suuremõisa poole keerata, saab oma raja peale ja otseliikujad saavad rahulikult edasi sõita.” Vasakpöörderada rajatakse ka Saaremaa poolt tulijatele Liiva kaupluse juurest Nõmmküla poole keeramiseks.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et Liiva liiklusohtlikkuse vähendamist on Muhus väga oluliseks peetud. Esimesed sellesisulised kirjad läksid vallamajast maanteeametisse juba 2007. aastal. “Piisab, kui Liiva vahel sõita, et aru saada, miks see vajalik on.”

Lisaks saab Liiva küla maanteeäärse valgustuse ja valgustatud ülekäigurajad. “Vald on sinna küll üksikuid valgusteid paigaldanud, kuid need paiknevad ebakorrapäraselt ja pigem häirivad juhti, kui aitavad,” rääkis Magus.

Samaaegselt teetöödega Liiva asulas saab uue teekatte ligi 6 km pikkune Kuivastu maantee lõik Piiri kurvist kuni väinatammi lõpuni Orissaare teeristis. Samuti rajab Muhu vald juba olemasoleva külatee serva valgustatud kergliiklustee Viiralt Liiva Aki kõrtsi juurde, millega jõuab lõpuni eelmisel aastal alanud Liiva–Piiri kergliiklustee rajamine.

Toomas Magus ütles, et kolme teetöö kogumaksumus on 1,45 miljonit eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 326 korda, sh täna 1)