Rootsi relvad diktatuuride kaitsel (1)

SURMAÄRI: “Rootsi relvad tapavad!” Protestiplakat Malmö sadama ühel kaubakonteineril. Foto: Sverigesradio.se

SURMAÄRI: “Rootsi relvad tapavad!” Protestiplakat Malmö sadama ühel kaubakonteineril. Foto: Sverigesradio.se

1,9% – selline on neutraalse Rootsi Kuningriigi osakaal maailma relvaäris. Stockholmi rahvusvaheline rahu-uuringute instituut (SIPRI) avaldas järjekordse statistilise aruande perioodi 2010–2014 kohta.

Aruandest selgub, et relvaäri on üpriski tulus ettevõtmine. Aastast aastasse on selle mahud maailmas pidevalt kasvanud. Suurim relvakaubitseja on USA, kelle arvele langeb 31% kogu üleilmsest relvakaubandusest. Venemaa on kindlalt teisel kohal, kontrollides maailma relvaturust 24%.

Seejärel tulevad juba tagasihoidlikumate näitajatega Hiina, Saksamaa ja Prantsusmaa, neist igaüks kontrollib relvaturust umbes 5%. Suurbritanniale kuulub relvaturust 4%. Järgnevad Itaalia, Hispaania, Ukraina ja Iisrael, kellest igaüks kontrollib umbes 3% ülemaailmsest relvakaubandusest.

Mis puutub aga meie läänepoolsesse naabrisse, end rahumeelseks pidavasse Rootsi riiki, siis tema osakaal on relvaäris viimastel aastatel järkjärgult kasvanud. SIPRI aruandest selgub, et Rootsi kontrollib 1,9% relvaturust ja on selle näitajaga kindlalt tublil 11. kohal.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 229 korda, sh täna 1)