Saaremaal tegutsevad sarivargad (18)

RAINER ANTSAAR: Praeguse seisuga saab rääkida vähemalt kümnest erinevast kuriteost. Foto: Irina Mägi

RAINER ANTSAAR: Praeguse seisuga saab rääkida vähemalt kümnest erinevast kuriteost. Foto: Irina Mägi

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar ütles Saaremaal kuu aega tagasi pihta hakanud vargustelaine kohta, et varastatud esemete põhjal võib teha järelduse – need on toime pandud ühe isiku või ühe isikute grupi poolt.

“Saaremaal sellise hulga varastatud kraami jaoks turgu ei ole ja eeldatavasti viiakse kraam siit minema,” ütles Rainer Antsaar raadio Kadile antud intervjuus. Kas seda tehakse kohe või hiljem, sõltub Antsaare hinnangul kurjategijate taiplikkusest.

Antsaare kinnitusel kontrollib politsei ka sadamaid, kuid seda ei tehta kindlasti nö avalikkuse tähelepanu all. “Politsei asi on tabada varas koos varastatud esemetega või veel parem, otse teolt.”

Politsei hinnangul on vargusteks valitud sellised piirkonnad ja kohad, kus vahelejäämise oht on võimalikult väike.

Viimased kuriteod on aset leidnud kõik sellistes ruumides, kus puudub valvesignalisatsioon või märgistus, et koht on valve all. Samuti on ruumid ja kohad sellised, kus öösel on suhteliselt hämar või vähevalgustatud piirkonnad.

Praeguse seisuga saab rääkida vähemalt kümnest erinevast kuriteost. Varguseid on toime pandud Kuressaare lähiümbruses, viimane juhtum pärineb Orissaare vallast. Eelkõige on varastatud erinevaid tööriistu ja muid kiiret realiseerimist võimaldavaid esemeid.

“Saaremaa on küll turvaline piirkond, aga aegajalt selliseid varguselaineid siit üle käib. Õnneks on politsei suutnud suuremad lained kõik mingil ajahetkel peatada ja seda just kurjategija(te) tabamisel ja ma olen väga optimistlik, et ka antud varguste puhul saame sellest varsti rääkida,” ütles Antsaar.

Kuressaare politseijaoskonnas moodustati juhtumite lahendamiseks uurimisgrupp, kes tegeleb erinevate versioonide kontrollimisega.

“Juhtumite lahendamine on Kuressaare politseijaoskonna prioriteet number üks,” kinnitas Antsaar. “Kinnitan, et Kuressaare politseijaoskonna ametnikud tegelevad nende juhtumite lahendamisega pühendunult iga päev, et meie kogukonda ohustavad kurjategijad tabada ning turvatunne taastada.”

Ta lisas, et igasuguse abistava info jagamine politseiga on teretulnud ning kogukonnal palus ta süüdlaste väljaselgitamine ja nende kohtu ette toomine jätta politsei tööks. “Igasugune omavaheline süüdistamine, või mis veel hullem – omakohus, on lubamatu,” tähendas Rainer Antsaar.

Politseijuhi viimane avaldus oli vastuseks sotsiaalvõrgustikus Facebook levinud omakohtuüleskutsetele.

“Kinni püüda ja metsa viia need raisad,” vastati näiteks ühele neljapäeval tehtud postitusele, milles viidati Kaali kooli juures nähtud valgele sõiduautole, mille reisijad kohalikke inimesi nähes autosse kiirustasid ja minema sõitsid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 366 korda, sh täna 1)