Seoses uue laeva tulekuga uuenevad ka sadamad

peeter oopkaupSeoses uue laeva tulekuga Sõru-Triigi liinile 2017. aastal rekonstrueerib AS Saarte Liinid tuleval aastal ka Sõru ja Triigi sadamad, ehitusööde maksumus jääb paari miljoni euro juurde.

“Tööd peavad olema tehtud siis, kui ehitatav laev valmis saab, et sadamad sobiksid, ja see on 2017. aasta alguses. Täna sadamad teenindavad vana tüüpi laeva ja seal on laeva ja kalda rambi haakumine hoopis teistmoodi,” ütles Saarte Liinide juhatuse liige Peeter Oopkaup (fotol) BNS-ile.

Sadamate ehitustööd jäävad järgmisesse aastasse ja neid tehakse laevaliiklusega samal ajal. “Aga laevaliiklus on siin nii hõre, et tööde tegemisega erilisi probleeme ei teki,” ütles ta.

Töödele kuluv aeg on Oopkaupi sõnul sadamate lõikes erinev. “Sõrul läheb selleks vähem, seal on ramp, ja kaikaitse ja võib-olla erosioonitõke teha. See on suhteliselt väikesemahuline töö. Aga Triigis on vaja meil kai korda teha ja siis üks kaldaramp ja süvendus. Triigi tööd on palju suuremahulisemad,” rääkis Oopkaup.

Ehitustöid rahastatakse Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist.

Omafinantseeringu rahastus on Oopkaubi sõnul veel lahtine.

Tööde maksumust ei soovinud Oopkaup spekuleerida. “Selline paari miljoni eurone lugu võib-olla kahe sadama peale,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 754 korda, sh täna 1)