Ruhnlased otsivad õigust ka siseministeeriumist (3)

Ruhnu loomekeskuse projekti jätmine piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuseta ajendas ruhnlasi pöörduma selguse saamiseks siseministeeriumi poole.

MTÜ Ruhnu Kultuuriait juhatuse liige Priit Kapsta andis Saare maavanemale teada, et erinevalt projekte hinnanud komisjonist peavad ruhnlased oma taotlust igati määrusepäraseks ja pöörduvad toetuse maksmise aluseks oleva määruse tõlgendamise asjus siseministeeriumi poole.

Ruhnu Kultuuriaida juhatuse liige osutab, et toetuse eesmärk on muu hulgas tööhõive ja ettevõtlusaktiivsuse kasv väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondi. Kui Saare maakonna toetussummast läheb üle poole Kuressaare südalinna arendusse ehk sisuliselt betooni ja pargipinkidesse, siis mitu töökohta selle tegevusega juurde luuakse ja milline on selle mõju näiteks Ruhnu vallale, küsib Priit Kapsta, kelle sõnul annaks Ruhnu loomekeskus saarele neli aastaringset ja kuus hooajalist töökohta.

Ruhnu loomekeskuse idee elluviimine mitmekesistab Kapsta hinnangul Saaremaal pakutavaid turismitooteid ja toob Saare maakonda rohkem läti turiste. Loodava keskuse tegevusse on plaanis kaasata Saaremaa loomeinimesi ja Kuressaare kolledži, sh väikelaevaehituse eriala õpilasi.

MTÜ Ruhnu Kultuuriait küsis piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest 416 500 eurot toetust Ruhnu saarel Randoja kinnistul asuva unikaalse tsaariaegse merepäästejaama hoone rekonstrueerimiseks käsitöö- ja puutööruumideks ning seminaride ja kultuuriürituste läbiviimise paigaks. Taotlusi hinnanud komisjon ei pidanud ruhnlaste taotlust meetme tingimustele vastavaks ja jättis selle tegevuskavast välja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 225 korda, sh täna 1)