Madis Kallas astub Hoolekande nõukogust tagasi (12)

,

 

UUS JUHT: Ene Vahter (vasakul) valiti eilsel nõukogu koosolekul uueks SA Kuressaare Hoolekanne juhatuse liikmeks. Temale lisaks oli nõukogu koosolekule kutsutud Inge Lunkov. Foto: Tambet Allik

UUS JUHT: Ene Vahter (vasakul) valiti eilsel nõukogu koosolekul uueks SA Kuressaare Hoolekanne juhatuse liikmeks. Temale lisaks oli nõukogu koosolekule kutsutud Inge Lunkov. Foto: Tambet Allik

Eilsel SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu koosolekul otsustati ühehäälselt valida juhatuse liikmeks Ene Vahter, Madis Kallas esitas aga nõukogust tagasiastumise avalduse.

Kuressaare Hoolekande uueks juhiks valitud Ene Vahteril on ärijuhtimise magistrikraad organisatsioonikäitumise suunitlusega, noorsootööalane rakenduskõrgharidus ja sotsiaaltööalane kutseharidus. Nõukogu leidis, et SA Kuressaare Hoolekanne päevakeskuses tegevusjuhendajana töötamine 2001.–2007. aastal annab Vahterile teadmised eelseisvast tegevusvaldkonnast. Uue juhataja tööleasumiseni täidab tegevjuhi ülesandeid kohusetäitjana Inge Lunkova, kes oli kutsutud lõppotsuse tegemise juurde töötajate esindajana.

Kallase roll täidetud

Senine esimees Madis Kallas on valmis täitma nõukogu esimehe kohustusi seni, kuni linnavalitsus on määranud nõukogule uue liikme ja nõukogu valinud uue esimehe.

“Nõukogu esimehena oli minu roll leida asutusele juht ja sellega lahendada sihtasutuses tekkinud olukord,” kommenteeris Kallas eile pärast nõukogu koosolekut avaldatud pressiteates. “Täna tegi nõukogu valiku ja minu roll selles osas on täidetud. Soovin, et pinged sihtasutuse Kuressaare Hoolekanne ümber vaibuksid ja uus juhataja saaks alustada puhtalt lehelt. Ma tänan nõukogu liikmeid ja kõiki toetajaid.”

“Seoses kahetsusväärselt tendentslike ja inimesi segadusse viivate meediakajastustega teatab SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu, et hetkel loobub informatsiooni väljastamisest,” öeldakse pressiteates, millele on alla kirjutanud Mare Kirr, Helle Kahm, Katrin Keso-Vares, Lia Hanso ja Madis Kallas. “Oleme ebameeldivalt üllatunud sellest, et kohalikud meediakanalid on kajastanud SA ümber toimuvat provotseerivalt ja ühekülgselt. Oleme arvamusel, et ületatud on igasugused eetilised piirid ja kahjuks on kannatada saanud inimesed, kes ei ole harjunud avaliku tähelepanuga.”

Nõukogu teatas, et on oma senised otsused teinud neile teadaolevate piisavate tõendite ja asjaolude põhjal. “Piret Sarjas on tagasi kutsutud SA juhi kohalt põhjendatult ja vastavalt kokkuleppele ei kuulunud kõik põhjused avalikustamisele,” on pressiteates kirjas. “Nõukogu on kokkuleppest kinni pidanud. Loodame väga, et ka Piret Sarjas omalt poolt oskab taganeda väärikalt.”

Nõukogu pidas vajalikuks ka teatada, et Elja Parbus vallandati töölt ebaõiglaselt ja seda kinnitab töövaidluskomisjoni otsus. “Samuti ei ole see sündmus olnud Piret Sarjase tagasikutsumise ainukeseks põhjuseks. Palume sellega arvestada. Need asjad on lõpetatud ja maha pandud.”

Et edasi minna, palub nõukogu nii üldsuselt kui ka meedialt toetavat ja mõistvat suhtumist. “Tegemist on meie linna ja meie inimestega. Hoidkem üksteist. Meist keegi ei vaja oma elus viha, kadedust ja kurjust. Võtkem aeg maha ja püüdkem olla tänulikud elu õppetundide eest.”

Valeinfo

Eile saatis SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu esimees abilinnapea Madis Kallas Saarte Häälele kirja, kus teatas, et andis tahtmatult välja valeinfot Hoolekande juhatuse liikmele esitatud nõudmiste kohta.

“Inimlikust eksimusest oli minul aluseks Hoolekande põhikiri kodulehelt www.kuressaarehoolekanne.ee, aga paraku see oli uuendamata. Uus põhikiri näeb aga ette, et juhatuse liige peab olema kõrgharidusega,” teatas Kallas Saarte Häälele.

“Vabandan ja kinnitan, et nõukogu arvestab juhatuse liiget valides põhikirjas sätestatud nõudmistega.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 764 korda, sh täna 1)