Riik korraldab Triigi–Sõru laeva nimekonkursi (16)

Riik korraldab Hiiu- ja Saaremaa vahelisele liinile tellitud uuele reisiparvlaevale nime leidmiseks avaliku konkursi.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) pöördus Saare ja Hiiu maavalitsuse poole palvega viia uuele parvlaevale nime saamiseks ühiselt läbi avalik konkurss või küsitlus.

MKM-i merendustalituse juhataja Merily Must avaldas lootust, et nime panemisel ei lähe saarlaste ja hiidlaste vahel vägikaikaveoks. “Loodame, et siin teeb Saare- ja Hiiumaa rahvas head koostööd ja leitakse nimi, mis sobib mõlema saare inimestele,” lausus Must.

Küll aga tasub Musta sõnul arvesse võtta, et sellised nimed nagu Hiiumaa ja Saaremaa on uue laeva puhul välistatud, kuna laevaregistris on selliste nimedega alused juba olemas.

Kummaltki maavalitsuselt soovib ministeerium laevale nime panemiseks kolme eelistatumat nime 31. maiks. Nimevalikuga peab ühel pool olema suve keskpaigaks, et see jõutaks õigeaegselt ka laeva korpusele keevitada.

Lisaks nimekonkursile palub ministeerium maavalitsustel alustada konsultatsioone reisiparvlaeva kujunduse osas, mis võimalusel kajastaks mõlemale saarele omaseid kujundeid, ornamente vms ja ühendaks seega mõlemat saart.


Runö, Abro, Ormsö, Wrangö

• Uute laevade nimevalikul on lähtutud saarte ajaloolistest nimedest. Nii nimetati Vormsiga ühenduse pidamiseks ehitatav laev Ormsöks ja Prangli praami nimi on Wrangö.
• 2011. aastal läbiviidud Ruhnu laeva nimekonkursil laekus 110 nimevarianti, mille hulgast jäi lõpuks sõelale Runö (Ruhnu rootsi keeles).
• Aasta hiljem sai Vilsandi laev nimeks Vilsandi ja 2013. aastal toimunud konkursil valiti Abruka laeva nimeks 60 variandi hulgast Abro, mis vastab saare ajaloolisele saksakeelsele nimele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 427 korda, sh täna 1)