Uus äpp hoiab väikelaevaehitajaid seadustega kursis

uudis_äppEesti laevatootjad on väikesed, kuid nutikad – Euroopa Liidu uue väikelaevade direktiiviga kohanemiseks võeti kasutusele nuhvlitele mõeldud rakendus.

Mugav lahendus võimaldab nii laevaehitajal kui ka laeva importijal kontrollida oma toote vastavust uutele nõuetele. Sama kasulikuks võib rakendus osutuda laeva ostjale, kes saab kiiresti kontrollida toote normidele vastavust.

Rakenduse looma ajendas 2016. aasta jaanuarist rakenduv Euroopa Liidu uus väikelaevade direktiiv, mis toob kaasa mitmeid olulisi muudatusi. Laevaehitajad peavad end uute reeglitega kurssi viima ja tegema vajalikke muudatusi tootmises, et oma laevu edaspidigi Euroopas CE-märgi all müüa.

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja Anni Hartikaineni sõnul on väikelaevade tootjad niigi sunnitud rinda pistma suurte investeeringute, kalli prototüüpimise ja tootearendusega. Muudatused seadusandluses ja euronõuetes suurendavad tootjate koormust.

Väikelaevade direktiivi juhendi eestindasid Eesti väikelaevaehituse liit ja väikelaevaehituse kompetentsikeskus (SCC). Rakendus annab põhjaliku ülevaate nõuetest, mida peab täitma väikelaevade tootmisel, turustamisel, edasimüügil ja importimisel Euroopa majandusruumis, ning toob välja muudatused, mis kaasnevad uue direktiivi rakendumisel.

Rakendusega saab tutvuda Eesti näituste messikeskuses toimuval meremessil sel reedel kell 15, kus seda esitlevad Eesti väikelaevaehituse liit, SCC ja veeteede amet. Äpp maksab veidi üle 3 euro, aga esitlusel jagatakse ka piiratud kogus soodustuskuponge. Rakendus on saadaval App Store’is ja varsti ka Google Play poes. Väikelaevaehituse liidu liikmetele on rakendus tasuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 286 korda, sh täna 1)