Mart Mäeker ei saa oma liikmelisust erakonnas peatada (14)

MART MÄEKER: olen Keskerakonna juhatusele avalduse liikmelisuse peatamiseks esitanud, kuid ei tea, millal seda arutatakse. Foto: Sander Ilvest / arhiiv

MART MÄEKER: olen Keskerakonna juhatusele avalduse liikmelisuse peatamiseks esitanud, kuid ei tea, millal seda arutatakse. Foto: Sander Ilvest / arhiiv

Keskerakonna põhikiri ei võimalda paraku erakonna liikmeks olekut peatada, nagu seda soovib Kuressaare linnavolikogu liige Mart Mäeker, kelle Isamaa ja Res Publica Liit on välja pakkunud Taavi Kurisoost vabanenud abilinnapea kohale.

Mart Mäeker ise on varem kinnitanud, et kavatseb abilinnapeaks saamise nimel oma liikmelisuse erakonnas peatada, kuid erakonnast välja astuda ei ole ta plaaninud.

Esmaspäeval ütles ta Saarte Häälele, et on Keskerakonna juhatusele avalduse liikmelisuse peatamiseks esitanud, kuid ei tea, millal seda arutatakse. “Väljaastumisest pole ma kunagi rääkinud,” kinnitas Mäeker.

Saarte Hääl küsis Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhilt Jaanus Karilaiult, millal Mäekeri avaldust arutatakse ja kuidas näeb välja liikmelisuse peatamine. Karilaid vastas ainult esimesele küsimusele: “Erakonna juhatus arutab Mäekeri avaldust juhatuse koosolekul märtsi lõpus.”

Karilaid ega ka Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk ei vastanud kahe päeva jooksul täpsustavale päringule, kuidas saab Mäekeri liikmelisust erakonnas peatada, kui Keskerakonna põhikiri näeb liikmetele ette ainult võimaluse erakonnast välja astuda. Samuti võib liikme erakonnast välja heita, kui ta rikub näiteks põhikirja nõudeid, on kriminaalkorras karistatud või muudel olulistel põhjustel.

Mart Mäekeri saamist Kuressaare koalitsiooni kuuluva IRL-i abilinnapea kandidaadiks on infomüra saatnud algusest peale. Esialgu teatas KE Saaremaa piirkonna juht Jaanus Karilaid, et Mäekeri saamine abilinnapeaks tähendab Keskerakonna võimule naasmist. Mäeker ise kinnitas aga, et kui linnavolikogu ta Taavi Kurisoo asemel abilinnapea kohale kinnitab, siis ta parteipoliitikas aktiivselt ei osale ja Keskerakonna asju linnavalitsuses ei aja.

Ka mõlema Kuressaare võimuliitu kuuluva erakonna juhid Jaanis Prii (SDE) ja Virge Pihel (IRL) kinnitasid kümmekond päeva tagasi vastupidiselt Karilaiule, et Keskerakond ei lisandu linna juhtivasse koalitsiooni.

Kuressaaret juhtiv SDE ja IRL-i võimuliit on sattunud linnapea Hannes Hanso riigikokku mineku ja abilinnapea Taavi Kurisoo lahkumise tõttu olukorda, kus korraga tuleb linnale leida mitu uut tippjuhti. Seejuures on üks inimene, Kuressaare haigla personalijuht Lea Kalaus pakutud osakonnajuhataja kohast juba ära öelnud ja SDE otsib uut kandidaati.

Linnajuhtimisel tekkinud tupikut on kritiseerinud opositsiooniline Reformierakond, kes teatas üle-eelmisel nädalal, et on valmis ise linnajuhtimise juurde naasma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 557 korda, sh täna 1)