Miniteatripäevadele pandi punkt (FOTOD)

Žanripiiride laiendamise eest sai žürii eripreemia SÜG-i teadusteater Krempel. Pildil Magnus Kaldjärv. Foto: Tambet Allik

Žanripiiride laiendamise eest sai žürii eripreemia SÜG-i teadusteater Krempel. Pildil Magnus Kaldjärv. Foto: Tambet Allik

Kolm päeva kestnud teatrifestivali grand prix ehk esikoht läks sedakorda Rakvere reaalgümnaasiumi trupile Karla. Saaremaa näiterühmadest pääses laureaatide hulka Saaremaa ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera Rita Ilvese juhendamisel lavastusega “Miski heljus läbi ruumi”. Kategoorias “Parim Saaremaa trupp” tunnustati aga Kuressaare gümnaasiumi truppi, keda juhendab Sissel-Maria Mägi.

Esmakordselt täitsid miniteatripäevade peakorraldaja rolli SÜG-i huvijuhid Triin Vallsalu ja Diana Õun. Triin Vall-salu ütles Saarte Häälele, et üldiselt sujus kõik, lavastused olid väga toredad ja kõrgetasemelised. Ta tõi välja, et mitmed neist puudutasid ka aktuaalseid teemasid, näiteks kooseluseaduse ümber käinud tralli. “Kirjanikest ja luuletajatest oli samuti lavastusi, nagu ikka,” lisas Vallsalu.

Žüriiliige Jaak Allik ütles Kadi raadio “Keskpäevas”, et miniteatripäevadel näidati väga erinevaid asju ja erineva kandi pealt ning tema jäi festivaliga üsna rahule.

Pikemalt loe miniteatripäevadest homse Saarte Hääle kultuuriküljelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 645 korda, sh täna 1)