Liblikate karukoosolekul rääkisid lapsed aitamisest (1)

LUGU LÕVIST JA HIIREST: Õpetaja Ester Õige pisikest õpetlikku etendust jälgivad koos oma karukestega (vasakult) Artur Ader, Nele Juursoo ja Erich Viil. Foto: Tambet Allik

LUGU LÕVIST JA HIIREST: Õpetaja Ester Õige pisikest õpetlikku etendust jälgivad koos oma karukestega (vasakult) Artur Ader, Nele Juursoo ja Erich Viil. Foto: Tambet Allik

Ülemaakonnalisel õppepäeval “Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” osalenud said külastada Kuressaare Pargi lasteaia karukoosolekuid.

12. märtsil said külalised osa kahest koosolekust: 4–5-aastaste Mesimummide rühmas ja 6–7-aastaste Liblikate rühmas. Liblika rühma mudilased arutasid seekord heatahtlikkuse, aitamise ja abivalmiduse teemal. Alustuseks rääkisid lapsed, kõigil oma pisike lilla mõmmik süles, mille üle tema karul hea meel on või mis tema karu kurvaks teeb.

“Minu karul on hea meel, et ma lõpetan lasteaia ja lähen sügisel kooli,” teatas üks laps. “Minu mõmmi on kurb, sest mu isa on haige,” tunnistas teine. “Minu karu rõõmustab, et koolivaheajal lähen ma AHHAA-keskusse,” ütles kolmas.

Seejärel arutasid lapsed teiste aitamise üle. “Aidata tuleb teist siis, kui tal on raske ja kui ta võib-olla ei oska või ei saa teha, mida oleks vaja,” teadis Maria. “Kui sõber on kukkunud ja jalale haiget saanud, panen plaastri peale,” tõi näite Nele.
“Mida rohkem sa teisi aitad, seda rohkem saad vastu,” kinnitas lastele õpetaja Ester Õige.

Seejärel pajatas ja näitas õpetaja Ester lastele lugu lõvist, kelle hiireke kogemata äratas, ent kes hiirt siiski ära ei söönud. Hiljem tasus hiir lõvile heaga – näris läbi võrgu, milles loomade kuningas lõksus oli.

Kui Tuule oli teistele rääkinud oma reisist Tallinna meremuuseumi ja Lennusadamasse, kus ka tema lilla mõmmik kaasas käis, oli käes seljamassaaži aeg, millest sai osa iga vestlusringis istuja.

“Mõlemas rühmas oli hästi mõnus vestlusring, mis jättis meeldiva ja sooja tunde,” leidis õppepäeval osalenud Kuressaare gümnaasiumi psühholoog Kaja Puck. Oma sõnul ei kahtle ta, et nn lillade karude programmist lastele kasu on. “Kuna see programm on alles nii uus, võtavad selle viljad aega, aga need tulevad.”

KG-s on kiusamisvastane programm käsil praegu vaid ühes klassis, ent teist aastat. “Järgmisel aastal alustab sellega neli esimest klassi,” ütles Puck.

Pargi lasteaia direktori Riina Saare sõnul on oluline, et lasteaias alanud kiusamisvastane programm koolis jätkuks. “Siis ei lähe meie töö vett vedama,” tähendas Saar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 367 korda, sh täna 1)