Kaire Looris võitis emakeeleolümpiaadi (3)

Muhu põhikooli 8. klassi õpilane Kaire Looris tuli vabariiklikul emakeeleolümpiaadil nooremas vanuserühmas esimeseks.

“Arvan, et võidu tõi see, et ta tegi kõik ülesanded ühtlaselt hästi,” ütles 30. emakeeleolümpiaadi žürii esimees Helin Puksand, lisades, et raske on öelda, mis määravaks sai – ilmselt on tegemist keeleandeka tütarlapsega. Kaire saavutas 100 võimalikust maksimaalsest punktist 84 punkti. Talle järgnes 82,25 punktiga Tallinna inglise kolledži õpilane.

Emakeeleolümpiaadi lõppvoorus osales 80 õpilast, kes võistlesid kolmes vanuserühmas: 7.–8. klass, 9.–10. klass ja 11.–12. klass. Lõppvooru pääsesid õpilased piirkonnavooru tulemuste põhjal ja parimate uurimistööde autorid. Lõppvoorus tuli lahendada erinevaid ülesandeid: moodustada lauseid, parandada vigu, kirjutada taotlus, tunda lauseliikmeid jms.

Saare maakonnast oli võistlejaid seitse. “Teistel küll nii hästi ei läinud, kuid kõik 80 õpilast on ikkagi Eesti parimad emakeeleoskajad,” märkis Helin Puksand.

Saare maakonnast osalesid lisaks Kairele 7.–8. klassi arvestuses Muhu põhikoolist Kadri Ligi (juh Ülle Kuusk) ja Hanna Täht Kuressaare gümnaasiumist (juh Malle Tustit). 11.–12. klassi arvestuses saavutas Diana Rist (juh Inna Krotman) Leisi keskkoolist oma uurimistööga “Selgekeelne lausestus meedias” teise koha. Samas vanuseklassis osalesid veel Eva Maria Veitmaa (Saaremaa ühisgümnaasium, juh Sirje Kreisman), Svea Tarkin (KG, juh Marit Tarkin) ja Gert Tammel (KG, juh Marit Tarkin).

Puksand avaldas kiitust kõikidele õpetajatele, sest õpilasi olümpiaadile viia on suur töö.

Kaire juhendaja, Muhu põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ülle Kuusk ütles, et Kaire võit tekitas uskumatuid emotsioone. On ju koole, kus antakse näiteks eesti keele lisatunde, ja tulla esimeseks nii suurte koolide kui näiteks Tallinna inglise kolledž, Gustav Adolfi gümnaasium jt ees on suur au.

Kuuse sõnul on Lõetsa külas elav Kaire äärmiselt vaikne ja tagasihoidlik, kuid väga suure lugemusega tüdruk, kes loeb nii eesti kui ka inglise keeles. Kogu 8. klass, kus ka Kaire õpib, on väga teadmishimuline ja meeldiv. “Kõik, mis õpetaja annab, saab ta ka tagasi,” kinnitas õpetaja Kuusk. Esikohaga kaasnesid raamatud ning au- ja tänukiri.

Emakeeleolümpiaad toimus Tallinna ülikoolis, algas reedel ja lõpetati pidulikult laupäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 569 korda, sh täna 1)