SÜG-is nappis uute koolijütside jaoks kohti (10)

Eile avaldas linnavalitsus Kuressaare koolide järgmise õppeaasta 1. klasside nimekirjad, kuhu kuulub kokku 191 last linnast ja Lääne-Saare vallast.

Kuressaare Vanalinna kooli esialgses nimekirjas on 44 last, Saaremaa ühisgümnaasiumi omas 51 ja Kuressaare gümnaasiumis 96.

“Kool, kus soovitud kohti kõige rohkem puudu tuli, oli Saaremaa ühisgümnaasium,” ütles linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe. “SÜG-is on ju vaid kaks esimest klassi, samas kui KG-s on neid neli.”

Salumäe sõnul seega kõik lapsed kohta selles koolis, mille vanemad olid esimeseks eelistuseks märkinud, ei saanud.

“Kui kõigi kolme eelistusena oli märgitud SÜG, võis ka juhtuda, et saime elukohajärgseks kooliks määrata Vanalinna kooli,” tõdes Salumäe. “Sellisel puhul on lapsevanema otsustada, kuidas ta edasi toimetab.”

Lääne-Saare vallast tuleb Kuressaare koolidesse 45 poissi-tüdrukut.

Esitatud avalduste alusel arvati Kuressaare linna koolide nimekirja esimesse klassi astujad, kelle registreeritud elukoht on Kuressaare linnas või Lääne-Saare vallas endise Kaarma valla haldusterritooriumil.

Kõiki väljastpoolt Kuressaare linna või Lääne-Saare valda esitatud avaldusi hakatakse vabade kohtade olemasolul läbi vaatama 2. maist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 100 korda, sh täna 1)