Kuressaare ametikoolile kolm auhinnalist kohta

HINGEGA ASJA JUURES: “Beautiful! Beautiful!” ütles ametikooli kolmanda kursuse õpilane Janno Valge toidukomponente taldrikule sättides. Foto: Taavi Tuisk

HINGEGA ASJA JUURES: “Beautiful! Beautiful!” ütles ametikooli kolmanda kursuse õpilane Janno Valge toidukomponente taldrikule sättides. Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare ametikooli õpilased võitsid sel nädalal korraldatud teise ja kolmanda kursuse kokaõpilaste kutsevõistlustel “Kokakunst Kuressaares 2015” kaks karikat ja ühe medali, seega saavutati kaks esikohta.

“See on nii suur üllatus,” sõnas esikohale tulnud teise kursuse õpilane Loore Kuris, kelle võistkonnakaaslaseks sattus loosi tahtel Katrin Alm-re Viljandi kutseõppekeskusest. “Loore on perfektsionist ja pedant ning kuna teise kursuse võistlusel ei olnud tehtavad toidud ette teada, siis tulid välja tema head üldised kokaoskused,” rääkis Looret juhendanud Irina Arhipova.

Medali sai teise kursuse võistlusel Maarja Maripuu, kes saavutas koos Kermo Külaga Valgamaa kutseõppekeskusest kolmanda koha.

Kolmanda kursuse õpilaste võistlustel võitis esikoha karika Janno Valge. “Lootsin esikolmikukohta, sest teadsin, et maitsestasin oskuslikult, aga mitte esikohta, sest meil oli ka möödalaskmisi,” tunnistas Janno. “Aga tundub, et kõik tegid vigu.”

Janno võistkonnakaaslaseks loositi Niko Koskinen Soome Vantaa ametikoolist Varia. “Kui selgus, et paariliseks tuleb soomlane, oli see algul natuke hirmutav,” märkis Janno. Köögis selgus siiski, et noormehed mõistavad teineteist hästi ja palju juttu kolmetunnise võistluse käigus polnud vajagi.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 450 korda, sh täna 1)