Kairi Rakaselg osaleb “Kättemaksukontoris” (8)

TUGEVA KEELEVAISTUGA: Kairi Rakaselg, kes võitis “Kättemaksukontori” noorte kirjutusvõistluse.  Foto: Raul Vinni

TUGEVA KEELEVAISTUGA: Kairi Rakaselg, kes võitis “Kättemaksukontori” noorte kirjutusvõistluse. Foto: Raul Vinni

Esmaspäeval sõidab Saaremaa ühisgümnaasiumi 10. klassis õppiv Kairi Rakaselg Tallinna TV3-s jooksva eesti populaarseima krimisarja “Kättemaksukontor” proovivõtetele.

Nimelt korraldas “Kättemaksukontori” võttegrupp 2013. aasta detsembris Facebookis noortele kirjutusvõistluse, et saada huvitavaid ideid sarja stsenaariumisse. Auhinnaks oli, et võitja kirjutatud lugu läheb salvestamisele ja autoril on endal võimalik samas osas kaasa mängida. Praegu kirjutab stsenaariumi stsenarist Mihkel Ulman ja ilmselt võib Kairi kirjutisest kunagi ka päris lugu saada.

“Siis ma mõtlesin, et ega mul kaotada midagi ju pole,” rääkis Lääne-Saare vallast Koimla külast pärit andekas neiu, kes alguses kirjutas lühikokkuvõtte. Sellele sai ta sarja tegijailt aga tagasisidet, et idee on hea ja katsugu ta seda edasi arendada. Seejärel kirjutas ta oma esialgse loo pikemaks. “Üks osa on 30 000 tähemärki ehk 15 A4-lehekülge ja nii ma siis muudkui kirjutasin,” ütles Kairi, kes lõpuks kirjutas kokku pea 23 A4-lehekülge teksti. Stsenaariumi kirjutades lähtus Kairi tujukast tüdrukust, kes teeb pätitükke ja on noormeeste tõugata-lükata ning osutub lõpuks peamiseks kahtlusaluseks.

“See kõik tundus mulle endale nii põnev ja olen ise ka vaimustuses,” rääkis Kairi, kes kirjutas teksti kokku ligi kuu aega. Vahel öösiti poole kolmeni, sest nii suur inspiratsioon tuli peale ja siis oli jälle nädal aega pausi. “Lõpptulemus tuli aga palju lahedam, kui arvasin.” Ideid sai Kairi ka oma sõpradelt ja aitas ka Lümanda kooli eesti keele õpetaja Liia Raun.

Seda, millist osa ta “Kättemaksukontoris” mängima hakkab, Kairi eile veel ei teadnud. Ise ta oma kinnitusel “Kättemaksukontori” paadunud fänn ei ole, aga samas on ta seriaali aeg-ajalt ikka vaadanud. Tugeva keelevaistuga neiule meeldib nii lugeda kui ka kirjutada. 8. klassis tuli ta ka eesti keele maakondliku olümpiaadi võitjaks.

“Minu jaoks on eesti keel nii loomulik ja ma ei pea väga pingutama,” rääkis ta. “Ma loodan, et ma seal saates väga puine ei ole, sest see on tasemel sari ja ma ei tahaks seda ära rikkuda.”

Sarja proovivõttele võtab Kairi, kes on Tallinnas juba näitlejameisterlikkuse testi edukalt läbinud, kaasa ka oma Tallinnas elava sõbranna Marite Lõhmussaare.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 681 korda, sh täna 1)