Taotlusvoor nihkub kahe nädala võrra (1)

Põllumajandusministeerium lükkas kahe nädala võrra edasi maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse meetme esimese taotlusvooru avamise.

Algselt 30. märtsil avanema pidanud meetme taotlusvoor avaneb nüüd 13. aprillil ja kestab 20. aprillini.

Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni (EVEA) möödunud nädalal tehtud ettepanekut anda tootjatele rohkem ettevalmistusaega ja lükata esimene taotlusvoor edasi poole aasta võrra põllumajandusministeerium ei rahuldanud.

Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Marko Gorban märkis, et kaalumisel oli ka võimalus korraldada taotlusvoor selle aasta novembris. Kuna sellisel juhul oleks aga taotluste menetlemine langenud kokku väga paljude muude investeeringutoetustega, saanuks otsused toetuste määramise kohta teha alles järgmise aasta aprillis.

“Arvestades, et selle meetme raames ei ole taotlusvooru toimunud mitu aastat ning on ka palju ettevõtteid, kes on taotlusvooru ootuses ettevalmistusprotsessiga juba alustanud, pidasime ettevõtjate seisukohalt põhjendatuks viia taotlusvoor läbi aprillis,” põhjendas Gorban.

Taotlusvooru aprillis läbiviimine võimaldab algselt esimeseks taotlusvooruks kavandatud taotluste menetlemise tähtaega lühendada 120 tööpäevalt 100 tööpäevani. Lähinädalatel korraldab põllumajandusministeerium ka infopäeva, mille toimumisajast teavitatakse esimesel võimalusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 529 korda, sh täna 1)