Parima suveniiri tiitli krabas endale veinihoidja-utt (FOTOD) (1)

ÕNNELIK VÕITJA: Paul Tohvi selja tagant paistab tema auhinnatud utt. Foto: Tambet Allik

ÕNNELIK VÕITJA: Paul Tohvi selja tagant paistab tema auhinnatud utt. Foto: Tambet Allik

Konkursi “Saaremaa suveniir 2015” võitnud Saare utt on veinipudelihoidja, kuid selle autori Paul Tohvi sõnul võib puidust lamba sisse peita muudki.

Kuressaare Raegaleriis autasustati eile paremate meenete autoreid, kelleks osutusid Paul Tohv, Elo Naaber ja Heler Põld. Tohvi suveniire “Saare utt” ja “Tähepisarad” hindas komisjon vastavalt esimese ja teise koha vääriliseks. Lisaks võitis Saare utt ka näituse külastajate poolehoiu, saades rahvalemmiku auhinna, raamatu “Meretargad saared”.

Kolmanda koha ja ka eripreemia vääriliseks peeti Elo Naabri ja Heler Põllu ühisel pingutuse tulemusena valminud suveniire. Nimelt läks kolmas koht meenele «Kadakane tervitus Saaremaalt” ja eripreemia suveniirile “Saaremaine kehahooldus”.

Esimese koha auhind oli tšekk 650 eurole, teise ja kolmanda koha eest anti tšekk 400 ja 200 eurole. Ka eripreemia auhind oli tšekk 200 eurole. Auhinnalise koha saanud võistlustööd lähevad edasi Lääne-Eesti meene konkursile.

Pärnu-Jaagupis sündinud, kuid 1982. aastal Saaremaale käsitööõpetajaks tulnud Paul Tohv osales konkursil seekord üheksa meenega. Oma sõnul tal ikka väike lootus sisimas oli, et ehk õnnestub hea koht saavutada. Konkursist on ta osa võtnud varemgi, kuid auhinnalistele kohtadele tuli ta eile esimest korda. Sellest hoolimata on Tohvi tehtud suveniire käsitööpoodides müüdud varemgi. “Kes julgevad neid võtta, need teavad, et need müüvad,” märkis Tohv.

“Ise usun, et müügiedu on pigem lambal,” võrdles Tohv oma kaht auhinnatud tööd. Ta selgitas, et kui utt ostetakse kingiks, saab selle sisse üllatuseks peita ka midagi muud peale pudeli. Teise koha saanud suveniiri “Tähepisarad” kohta ütles Paul Tohv, et see on kandmiseks mõeldud ilus ehe. Inspireeritud on “Tähepisarad” Kaali meteoriidikraatrist.

Konkurss paneb Tohvi sõnul alati mõtlema: «Mis asi võiks olla põnev, emotsioone ja head tuju tekitav.” Eriti meeldivad suveniirimeistrile sellised vähe kiiksuga esemed. Lõppenud konkursiks valmistus Tohv tõsiselt mitu kuud. «Öötunnid läksid ikka ka otsa,” rääkis Tohv.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Pihel pidas konkurssi õnnestunuks. Tema sõnul on suveniirimeistrid sel aastal rohkem mõelnud ka pakendile ja lugudele, mis aitavad toote müügiedule kaasa. Pihel avaldas lootust, et võimalikult paljud konkursil osalenud suveniirid ka müüki jõuavad.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju sõnas, et konkursi populaarsus annab tunnistust sellest, et eesmärk virgutada kohalikku loomepotentsiaali on saavutatud. Samuti tänas ta Argo Kirssi, kes aastaid tagasi suveniirikonkursi korraldamise idee peale tuli. Esimene suveniirikonkurss toimus 2007. aastal.

Suveniiridega saab Raegaleriis tutvuda 14. märtsini.


Suveniirikonkursi 15 esimest

1. Saare utt, Paul Tohv; 2. Tähepisarad, Paul Tohv; 3. Kadakane tervitus Saaremaalt, Heler Põld, Elo Naaber; 4. Maru hea Saaremaa, Kati Käbin; 5. Killuke Saaremaad paberil ja papil, Karin Susi; 6. Kadakane maitsetervitus Saaremaalt, Elo Naaber; 7. Ajalugu kindamustris, Liisa Levisto-Laipaik; 8. Sus Scrofa, Külliki Järvila, Sven Prei; 9. Saaremaa terviseks, Riine Sooäär; 10. Mönus kott, Jette-Liis Tammaru, Taavi Rauniste; 11. Saaremaa mudaseep, Heler Põld, Elo Naaber; 12. Saare lant, Joonas Kiri; 13. Lõbusa lesta lugu, Kaie Kesküla, Maire Vallistu; 14. Saaremaa kell, Kaido Kalf; 15. Selfie raam Kristiina Maripuu.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 040 korda, sh täna 1)