Maavanem tõmbas Ruhnu loomekeskuse ideele kriipsu peale (6)

suurprojektidSaare maavanem jättis rahuldamata MTÜ Ruhnu Kultuuriait vaide ja leiab, et piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskava koostamise komisjoni äraütlev otsus ruhnlaste taotluse osas on põhjendatud.

Maasekretär maavanema ülesannetes Jaan Leivategija teatas vastuseks MTÜ Ruhnu Kultuuriait vaidele, et Saare maakonnale eraldatud 7,16 miljonist eurost ligi 420 000 euro suuruse investeeringu tegemine Ruhnu saarel oleks, arvestades Ruhnu väikest elanikkonda, ebaproportsionaalselt suur ja selle sotsiaalmajanduslik mõju Saare maakonnale tervikuna marginaalne. Lisaks on ruhnlaste kavandatav seminariteenus Leivategija hinnangul Eestis hästi kättesaadav ja puudub vajadus selleks täiendavalt avalikku raha panustada.

MTÜ Ruhnu Kultuuriait küsis piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest 416 500 eurot toetust Ruhnu saarel Randoja kinnistul unikaalse tsaariaegse merepäästejaama hoone rekonstrueerimiseks käsitöö- ja puutööruumideks ning seminaride ja kultuuriürituste läbiviimise paigaks. Taotlusi hinnanud komisjon ei pidanud

ruhnlaste taotlust meetme tingimustele vastavaks ja jättis selle tegevuskavast välja. MTÜ Ruhnu Kultuuriait ja seda toetav Ruhnu vallavalitsus ei olnud komisjoni otsuse ja selle põhjendustega päri ning vaidlustasid otsuse maavanema juures.

Jaan Leivategija märkis vastuses ruhnlastele, et piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskava näol on sisuliselt tegu Saare maakonna konkurentsivõime tugevdamise tegevuskavaga. Tegevuskava koostamise eesmärk on leida need objektid maakonnas, millesse avaliku raha investeerimine mõjutaks tööhõivet ja ettevõtlust kõige enam ning mille sotsiaalmajandusliku mõju ulatus maakonna elanikele oleks võimalikult suur.

Samas oli Leivategija ruhnlasi julgustav ja loetles teisi olulisi objekte Ruhnu saarel (Ruhnu kool, Korsi talu jm), millesse oma ressursse panustada. Kogukonnaprojektide, nagu MTÜ Ruhnu Kultuuriait idee, toetamiseks on Leivategija sõnul võimalused Leader-programmis.

“Soovitasime seda ka oma Ruhnu visiidil möödunud aasta sügisel Randoja kinnistul asuvat merepäästejaama külastades,” osutas ta.

Saare maavalitsuse juures tegutsev komisjon valis veebruari lõpus 16 projekti hulgast välja seitse (vt graafikat), mis hakkavad konkureerima Saaremaale piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks ette nähtud 7,16 miljonile eurole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 692 korda, sh täna 1)