Andres Koppel hakkas jänesekütiks (7)

HAKKAB BUSSE KONTROLLIMA: Ekspolitseiniku ja endise bussijuhi Andres Koppeli põhiülesanne on nüüdsest kontrollida liinilepingute täitmisest kinnipidamist, aga tal on õigus ka trahvida piletita sõitjaid. Foto: Tambet Allik

HAKKAB BUSSE KONTROLLIMA: Ekspolitseiniku ja endise bussijuhi Andres Koppeli põhiülesanne on nüüdsest kontrollida liinilepingute täitmisest kinnipidamist, aga tal on õigus ka trahvida piletita sõitjaid. Foto: Tambet Allik

Eilsest alates töötab Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonnas ühistranspordi vaneminspektorina endine kauaaegne politseinik ja bussijuht Andres Koppel.

“Tööpakkumine sobis, oli avalik konkurss ja mõtlesin ennast proovile panna,” ütles Andres Koppel, kes pärast politseipensionile minekut püsis esiti aastakese kodus ja siis töötas pea aasta transpordi- ja turismikontserni Atko Grupp kuuluvas OÜ-s Atko Liinid bussijuhina.

Koppeli sõnul kuluvad esimesed tööpäevad sisseelamiseks. “Ega siis maavalitsuse inspektori eesmärk pole kedagi hirmutada või karistada, põhiline on, et inimesed ise peavad ausad olema. Kui inimene aga näeb, et talle tehakse ülekohut, siis on tal nüüd võimalus kellegi poole pöörduda,” rääkis Koppel oma uuest ametist.

Sellele ametikohale kandideeris 12 inimest, kellest vestlusvooru jõudis kolm. Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson ütles, et Koppeli kasuks rääkis pikaaegne politseitöö kogemus (üle 20 aasta) ja teisalt teab ta, kuidas meie bussivõrk toimib ning on töötanud ka bussijuhina.

Ühistranspordi vaneminspektori peamised tööülesanded on tervikliku piletikontrollisüsteemi kujundamine ja igapäevase kontrollimise korraldamine maakonnaliinidel, ühissõidukites sõiduõigust tõendavate dokumentide ning pagasiveo üldeeskirja ja nõuete järgimise kontrollimine. Samuti tuleb kontrollida ühissõidukitele ja sõidukijuhtidele esitatavate nõuete järgmist, peatuste tehnilist varustatust ja korrasolekut ning avaliku teenindamise lepingutest tulenevate nõuete järgimist. Vaneminspektor peab ka kohtuvälise menetlejana talle kui ametnikule antud pädevuse piires menetlema väärtegusid.

Senimaani tellis Saare maavalitsus ühistranspordi kontrollimise teenust teistelt firmadelt, kuid eelmise aasta lõpus, kui oli vaja otsustada, kas korraldada hange uue maakonnaliinide kontrollija leidmiseks või luua vastav ametikoht oma struktuuris, otsustati viimase kasuks. Viis aastat on seda teenust osutanud MTÜ Transpordisõber.

Küsimusele, kui palju on meie maakonnas piletita sõitmisega vahelejäämist, vastas Karl Tiitson, et seda juhtub suhteliselt harva. 2013. aastal oli üks juhtum ja eelmisel aastal ei olnud mitte ühtegi. Uus ametikoht loodi Saare maavalitsuse juurde tähtajatult.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 772 korda, sh täna 1)