Ametikoolile Noorelt Meistrilt neli medalit

KAS OLETE VALMIS TELLIMA? Püsti seisavad restorani Mekk toitlustusjuht Edith Mihkelson (vasakul) ja majutusteeninduse võistlusel esikoha saavutanud õpilane Anna-Liisa Kanemägi. Foto: Taavi Tuisk

KAS OLETE VALMIS TELLIMA? Püsti seisavad restorani Mekk toitlustusjuht Edith Mihkelson (vasakul) ja majutusteeninduse võistlusel esikoha saavutanud õpilane Anna-Liisa Kanemägi. Foto: Taavi Tuisk

Laupäeval Tallinnas lõppenud kutsehariduse suurüritusel Noor Meister 2015 võitsid Kuressaare ametikooli õpilased neli medalit kolmel võistlusalal.

Anna-Liisa Kanemägi võitis esikoha majutusteeninduse võistlusel. Majutusteenindusest tuli ametikoolile ka kolmas koht, mille võitis Merilyn Rohi. Neidusid juhendasid Kai Laht ja Reena Smidt. Ehituspuuseppade võistlusel saavutasid Janari Viskus ja Koit Kaer teise koha. Võib märkida, et Jüri Vaga juhendamisel on ametikooli õpilased ehituspuusepa võistlustel jõudnud poodiumile juba kuus aastat järjest. Graafilise disaini võistluses tuli Anette Sannik kolmandale kohale.

Anna-Liisa Kanemägi restoraniteeninduse ülesandes juhtusid kliente mängima oma kooli juuksuriõpetaja Meelika Viir ja võistlev juuksuriõpilane Silvia Suvi.

Külastajaid rohkem

“See, et kliendid olid oma kooli inimesed, ei teinud ülesannet muidugi kergemaks,” muigas Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk, lisades, et võistlejaid hindasid kohtunikud väljastpoolt kooli.

Tuisu sõnul on tänavuse Noore Meistri puhul kõige olulisem see, et külastajate arv oli eelmiste aastatega võrreldes suurem, mida oli märgata nii messihallis kui ka kooliboksi juures.

“Meie erialade ja õppimisvõimaluste väljaspool oma maakonda tutvustamise seisukohalt on see kõige olulisem,” märkis ta, lisades, et seda võimalust nad koos oma aktiivsete messiboksis töötanud õpilastega ka kasutasid. “Sisuliselt on Noor Meister kutsehariduse seisukohalt ja ka külastajate huvi arvestades muutunud palju olulisemaks ürituseks kui Teeviit.”

Tuisu sõnul on selleks, et medalit võita, vaja õpetajapoolset pühendumust ja õpilase usinust ning ka tugevat närvikava, et keset seda saginat, müra ja pealtvaatajate tähelepanu oma asja teha ja õpitud oskusi rakendada.

“Ei saa kindlalt öelda, et need, kes medalit ei võitnud, ei olnud piisavalt harjutanud. Tean, et meie õpilased tegid enne võistlust väga palju tööd, ainult see ei vormistunud medaliks,” ütles Taavi Tuisk. Mullu võitsid Kuressaare ametikooli õpilased kaks medalit.

16 kooli võistlus

Kokku olid võistlustules 16 ametikooli õpilased üheksalt erialalt. Noorel Meistril lõi võistlusalade ja töötubade korraldajate, võistlejate, juuksurite, modellide, ametikooli tutvustajate, messihalli kujundajate ja ürituse vabatahtlikena kaasa 70 õpilast-õpetajat. Võistlustel osales ligi 350 õpilast ning korraldajate hinnangul külastas suurüritust 11 000 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 535 korda, sh täna 1)