Venemaa järjekordne propagandavideo

Venemaa järjekordne propagandavideo“Tere, mina olen Vene okupant,” kuulutab hääl, mis kõlab video taustaks. “Jah, ma olen okupant ja olen valmis selle pärast ka vabandama.” Praeguse seisuga on Kremli uut propagandavideot internetis vaadanud miljonid inimesed, mistõttu mitmed asjatundjad peavad seda eriti ohtlikuks propagandarünnakuks.

Skandaalne video pandi internetti 27. veebruari keskpäeval. 2. märtsi keskpäeva seisuga oli seda vaadanud enam kui 2,5 miljonit inimest. Video on küll vene keeles, kuid subtiitrid on saadaval inglise, saksa, portugali, hispaania ja slovaki keeles, mis tähendab, et selle loojate arvates peaks selle peamine sihtauditoorium elama väljaspool Venemaa siseturgu.

Propagandavideo puudutab vene rahva patriootlikke tundeid ja ülistab Vene riigi sõjalist võimsust. Videos meenutatakse Siberi hõivamist 16. ja 17. sajandil, Baltimaade okupeerimist, Kesk-Aasia vallutamist, mis jutustaja sõnul on iga kord kaasa toonud industrialiseerimise ja elukvaliteedi tõusu. Loomulikult ei pääseta mööda ka Ukraina hõivamisest.

Veebileheküljel Vocativ.com on ära toodud video valmimise detailid. Selgub, et selle teksti kirjutas vene kirjanik Aleksei Ivanov, video ise on aga kokku monteerinud meie idanaabri suurima sotsiaalvõrgustiku VKontakte töötajad, kes on läänevastaste ühiskondlike rühmitustega varemgi koostööd teinud. Veebilehel on asjatundjad avaldanud ka arvamust, et tegu võib olla ühe edukama Venemaa propagandateosega, mis üldse kunagi loodud. Selles on välja naerdud nn läänelikke väärtusi, taandades need vaid dollarikultusele ja homoseksualismi ülistamisele.

Video sõjakas ja ähvardav sõnum on üheselt mõistetav: “Viimast korda hoiatan teid viisakalt. Ärge paanitsege. Ma ehitan maailma, ma armastan rahu, kuid sõdida oskan ma paremini kui kõik teised.”

Nende sõnadega lõpeb internetis leviv videoläkitus pealkirjaga “Ma olen Vene okupant” (vene k “Я Русский Оккупант”). Video lõpus võib ekraanil näha, kuidas USA presidendile Barack Obamale saadetakse hoiatuseks elektrooniline kiri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 351 korda, sh täna 1)