Mäeker: parteipoliitikat ma ajama ei hakka (5)

mart mäekerLinnavolikogu keskerakondlasest liige Mart Mäeker (fotol) leiab erinevalt Keskerakonna piirkonnajuhist Jaanus Karilaiust, et tema võimalik abilinnapeaks saamine pole Keskerakonna pääs Kuressaare linna juhtimise juurde.

“See, et Keskerakond teeb nüüd Kuressaares koostööd IRL-i ja SDE-ga, võib anda head inspiratsiooni ka Toompea võimuliidu kõnelusteks,” leiab Jaanus Karilaid tänase Saarte Hääle arvamusküljel. “Mart Mäekeri saamine Kuressaare abilinnapeaks on kahtlemata tunnustus Keskerakonnale. See, et ta peatab kuuluvuse erakonnas, on formaalsus.”

Samas ei võimalda Keskerakonna põhikiri liikmelisust peatada, vaid erakonnast saab ainult välja astuda.

Mõlema Kuressaare võimuliitu kuuluva erakonna juhid, Jaanis Prii (SDE) ja Virge Pihel (IRL) kinnitasid vastupidiselt Karilaiule, et Keskerakond ei lisandu linna juhtivasse koalitsiooni.

Ka Mart Mäeker ütles eile Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et juhul, kui linnavolikogu ta Taavi Kurisoo asemele abilinnapea kohale kinnitab, siis ta parteipoliitikas aktiivselt ei osale ja Keskerakonna asju linnavalitsuses ei aja.

“Poliitiline (abilinnapea koht – toim) tähendaks seda, et siis peaks Keskerakond koalitsiooni liige olema, oma tingimuste ja kõigega, ja praegu ta mingi oluline kaalukeel ei ole. Võib olla tulevikus saab ja siis olukord muutub. Aga täna on olukord selline,” osutas Mäeker, kes erakonda vahetada ei plaani.

Kommenteerides võimalikku abilinnapea kohale asumist, ütles praegu Tallinna linnavalitsuse MTÜ Keskkonnateenused tegevjuhina ametis olev Mäeker, et pakkumine on huvitav ja ta otsustas selle vastu võtta. “Mõtlesin ikka paar nädalat.

Kui aus olla, siis on see viimastel aastatel tehtud pakkumistest kõige huvitavam,” lisas ta.

Vastates saatejuht Tõnis Kipperi küsimusele, et ehk pakkus IRL ametikohta talle selleks, et võimalikku paleepööret ära hoida, sõnas Mäeker, et seda ei tea kunagi, kuidas kuskil jõudude vahekorrad muutuvad. “See võimalus on alati, eks siis elu näitab. See võimalus on alati,” lausus ta.

Piia Tamsalu, Andres Sepp


Reform tahab arengusse panustada

Eile kogunes Reformierakonna Kuressaare piirkonnaorganisatsiooni juhatus, et arutada Kuressaare võimalusi uuteks arenguteks riigikogu valmimistulemuste valguses.

Riigikogu valimistel Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal kolmandiku häältest kogunud Reformierakond on Kuressaare linnavolikogus praegu seitsme kohaga opositsioonis.

“Nähes, kui keeruline on IRL-i ja SDE võimukoalitsioonil komplekteerida toimivat valitsust linnapea Hannes Hanso lahkumisel riigikokku, ei näe me põhjust, miks Reformierakond ei peaks linna arengusse panustama,” teatas Saaremaa piirkonnaorganisatsiooni juht Hannes Koppel.

Ta märkis, et praeguse linnavalitsuse senine edu põhineb suuresti varasemal, nüüdseks on hoog aga raugenud. “Reformierakond Kuressaares soovib panustada linna ja kogu maakonna konkurentsivõime tõstmisse. Võimekad inimesed on meil selleks olemas,” lausus Koppel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 948 korda, sh täna 1)